W Sejmie coraz goręcej przed wyborami parlamentarnymi. Choć do ostatecznego terminu jeszcze rok, politycy wiedzą, że muszą już teraz zacząć działać, by cokolwiek ugrać. Politycy opozycji ujawnili właśnie, jaki mają plan na pokonanie PiS. Żeby tego było mało – wiedzą już także, co zrobić, by sukcesem okazały się dla nich wybory prezydenckie.

Jak mówią członkowie opozycji, wciąż żywe wśród wielu założenie, że uda się znaleźć poparcie w prawicowym elektoracie, jest błędne. Politycy wskazują, że ta grupa jest już mocno zagospodarowana przez PiS i inne ugrupowania. To wyklucza zwycięstwo w walce o głosy tych ludzi. Zamiast tego opozycja chce uderzyć z drugiej strony.

– Chcemy zbudować centrolewicowy blok przed wyborami samorządowymi. Logika, że na prawo uda się zdobyć elektorat, jest błędna – mówi jeden z członków PO.

To właśnie ludzie o tych poglądach stanowią największą grupę w polskim społeczeństwie, która sprzeciwia się PiS. Dlatego uderzenie w centrolewicowe tony ma być pełnym powodzeniem. Co więcej, opozycja znalazła już sposób także na wybory prezydenckie. Jak podaje członek PO, jeśli nie Tusk, to Biedroń da radę pokonać prawicowych kandydatów.

 – Jeśli Donald Tusk nie zdecyduje się wrócić do polskiej polityki i kandydować na prezydenta, to wystawimy kandydaturę Roberta Biedronia. Ma coraz lepsze notowania, a w dodatku na manifestacjach obywatelskich jest bardzo dobrze odbierany przez tłum – mówi polityk.

źródło: wprost.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również