Opozycja ujawnia swój plan. Właśnie tak chce pokonać PiS

Opozycja ujawnia swój plan. Właśnie tak chce pokonać PiS Źródło: źródło: twitter.com/adzgb, flickr.com

Opozycja nie poddaje się w walce przeciw partii rządzącej. Politycy z Platformy Obywatelskiej chcą jak najbardziej wykorzystać falę, na której znajdują się teraz dzięki zwycięstwu Donalda Tuska i jego reelekcji na szefa Rady Europejskiej.

Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej oświadczył, że jego formacja ma już plan na to, jak zawalczyć z PiS o władzę. Jak podkreślił Neumann, tylko zjednoczenie może dać opozycji zwycięstwo. Dlatego też opozycja chce dokonać działania bardzo nietypowego dla polskiej polityki.

Jak zapowiedział szef klubu PO, jedyną szansą na pokonanie PiS jest utworzenie wspólnego bloku wyborczego partii opozycyjnych. Takie zawiązanie sił miałoby mieć miejsce już podczas przyszłorocznych wyborów do samorządów. Neumann podkreślił, że tylko połączenie sił i pełna współpraca może pokonać PiS. Zapewnić to ma wyłonienie kandydatów z odpowiednim poparciem i wspólne głosowanie na nich - niezależnie, z której formacji opozycyjnej są - czy z PSL, Nowoczesnej, PO czy Kukiz'15.

 - Jeśli inne partie opozycyjne rzeczywiście chcą odsunąć PiS od władzy, to trzeba stworzyć wspólne listy. Poprzemy, jeśli będzie lepszy kandydat wskazany przez inne partie. Wiem, że PiS chce uderzyć w samorząd i dlatego budujemy duży blok. Projekty są przez PiS napisane. Pytanie tylko, kiedy je położą - zdradził plan PO Neumann.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News