Wczoraj odbyło się uroczyste podsumowanie roku od wprowadzenia programu ,,Rodzina 500+”. Przy tej okazji członkowie partii rządzącej postanowili skompromitować opozycję wytykając im hipokryzję.

To urodziny programu 500 plus, ale myślę, że możemy spokojnie powiedzieć, że to są dzisiaj urodziny wszystkich rodzin w Polsce – zachwalała wczoraj projekt swojego rządu Beata Szydło.

Premier wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbietą Rafalską – spotkała się wczoraj z beneficjentami programu. Następnie doszło do jego oficjalnego podsumowania. Prawo i Sprawiedliwość postanowiła jednak podkreślić swój sukces w jeszcze inny sposób. Za pośrednictwem portalu Twitter opublikowano szereg cytatów polityków opozycji krytykujących dofinansowanie dla polskich rodzin.

Członkowie PiS swoją akcją udowodnili jednak hipokryzję polityków PO i Nowoczesnej. Pokazali, że jeszcze nie tak dawno mieli kompletnie inne zdanie o tym programie. Ewa Kopacz jeszcze we wrześniu ubiegłego roku uważała na przykład, że ,,Rodzina 500+” to wprowadzenie Polski na drogę pogrążonej w kryzysie Grecji.

Utrzymamy ten program po wyborach, wzmocnimy go i rozszerzymy jego dotarcie. Będziemy rozmawiać i będziemy mieli konkretne projekty na pierwsze dziecko, bo uważamy, że to jest najważniejsze i dla sprawiedliwego podziału tych pieniędzy i dla skutecznej walki o lepszą demografię – mówi obecnie o programie Grzegorz Schetyna.

...

Zobacz również

http://twitter.com/
http://twitter.com/
http://twitter.com/
http://twitter.com/
http://twitter.com/