Opozycja tego nie wytrzyma! Sensacyjny kandydat na ministra w rządzie PiS

Opozycja tego nie wytrzyma! Sensacyjny kandydat na ministra w rządzie PiS

Rekonstrukcja rządu jest już pewna. Potwierdziła ją nie tylko Beata Szydło, ale i Jarosław Kaczyński. Ta czeka nas w listopadzie. Wiadomo już, że będzie się działo, ponieważ PiS na ministra chce wystawić polityka, którego nominacja będzie policzkiem dla opozycji.

O tym, że dni niektórych ministrów są policzone, głośno nie od dziś. Pewne, że podczas rekonstrukcji rządu polecą głowy, a wśród nich wymieniane są takie nazwiska jak Szyszko, Jurgiel czy Macierewicz. Jest jeszcze jeden minister, który jest nawet pewniejszym typem niż wymienieni. Mowa o Witoldzie Waszczykowskim, którego PiS chce usunąć ze stanowiska ministra spraw zagranicznych. Waszczykowski po prostu się nie sprawdził, a zamiast dobrego, narobił PiS dużo złego. Wizerunek partii mocno ucierpiał przez jego wpadki i wtopy.

Wymienię cię na lepszy model

Kto więc zastąpi Waszczykowskiego? Wiadomo już, że ta nominacja będzie jak siarczysty policzek dla opozycji. Mowa bowiem o Jacku Saryuszu-Wolskim. Ten polityk jeszcze kilka miesięcy temu należał do składu Platformy Obywatelskiej, a teraz ma zostać wcielony do rządu. To ostre zagranie ze strony PiS, które chce pokazać, że każdego polityka opozycji można przerobić na swojego człowieka. Warto przypomnieć, że przed zmianą strony politycznej Saryusz-Wolski był chwalonym i poważanym bardzo przez Platformę dyplomatą. Możliwe, że swoje umiejętności zaprezentuje na stanowisku szefa MSZ. źródło: newsweb.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News