Opozycja przerażona, szykują się poważne zmiany w wyborach

Opozycja przerażona, szykują się poważne zmiany w wyborach Źródło:

Opozycja i związane z nią media są przerażone. Coraz głośniej mówi się o zmianach w prawie wyborczym. Na razie podnoszony jest temat wymiany całego składu Państwowej Komisji Wyborczej oraz likwidacja ciszy wyborczej. 

Pierwszy projekt reformy złożył Ruch Kontroli Wyborów, czyli organizacja związana z Prawem i Sprawiedliwością. Ruch powstał w związku z oskarżeniami autorstwa ludzi skupionych wokół PiS o sfałszowanie wyborów. Najwięcej wątpliwości miały budzić wybory samorządowe w 2014 roku i wyśmienity wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ruch Kontroli Wyborów stworzony z ludzi skupionych wokół Solidarnych 2010 i Klubu Ronina ma również poparcie Reduty Dobrego Imienia. Działacze przekonują, że dzięki ich aktywności PiS i Andrzej Duda mogli wygrać wybory. Teraz boją się, że opozycja będzie robić wszystko, by to zmienić. I to sięgając po nielegalne sztuczki. Opozycja podkreśla zaś, że skoro RKW tak argumentuje swój projekt, to ma on posłużyć zniszczeniu wolnych wyborów i zabezpieczeniu rządów PiS.

Organizacja chce między innymi wymienić całą Państwową Komisję Wyborczą, osłabić sądy oraz samorządy i doprowadzić do centralizacji w przeprowadzaniu wyborów. Sędziowie mają być zastąpieni "społecznymi komisjami wyborczymi", czyli przedstawicielami partii.

Opozycja jest przerażona i przestrzega, że projekt ten może prowadzić do wielu nadużyć i znacznego wydłużenia terminu ogłaszania oficjalnych wyników wyborów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News