Opozycja przerażona! Następne wybory mogą się NIE ODBYĆ

Opozycja przerażona! Następne wybory mogą się NIE ODBYĆ

Opozycję ogarnęło przerażenie. Jest problem. Następne wybory mogą się nie odbyć. To wszystko przez zmianę przepisów dotyczących przeprowadzania wyborów.

Okazuje się, że zmiana prawa wyborczego niesie za sobą poważne konsekwencje. Będą wielkie problemy z przeprowadzeniem wyborów.

Wybory samorządowe nie odbędą się?

ZOBACZ TAKŻE: To przesądzi o losach polskiej polityki. PiS będzie kontrolował wybory Zgodnie ze zmianami w związku z nowelizacją ordynacji wyborczej koszty realizacji wyborów samorządowych wzrosną ponad dwukrotnie. Potrzebna będzie ogromna ilość dodatkowych pieniędzy. Według szacunków Krajowego Biura Wyborczego na zrealizowanie wyborów do samorządu brakuje bagatela 605 milionów złotych. - W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o ordynacji wyborczej znacząco wzrosły koszty przeprowadzania wyborów i referendów oraz koszty funkcjonowania Krajowego Biura Wyborczego - alarmuje szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. Internauci obawiają się, że władza podniesie podatki, żeby zdobyć brakujące pieniądze.

Dodatkowe koszty

ZOBACZ TAKŻE: Porażający plan PiS zdemaskowany. "Wybory w ogóle się nie odbędą!" KBW wyliczyła, że koszty niezbędne do przeprowadzenia wyborów w zestawieniu z szacunkami sporządzonymi przed nowelizacją ordynacji wyborczej wzrosną o niemal pół miliona złotych. A konkretnie z 307,9 miliona potrzebnych przed zmianą przepisów do 792,5 mln zł. Wzrost kosztów związany jest między innymi z wynagrodzeniem dla osób, którymi obsadzone zostaną dwie powoływane komisje wyborcze. Chodzi o komisje do spraw przeprowadzenia głosownia oraz o komisje do spraw ustalenia wyników głosowania. Kolejne koszta wygeneruje wyposażenie lokali wyborczych. Źródło: wprost.pl Następny artykuł