Opozycja przedstawiła swoje hasło do wyborów. PiS będzie miał ubaw

Opozycja przedstawiła swoje hasło do wyborów. PiS będzie miał ubaw Źródło: Fot. Twitter/Platforma Obywatelska

Politycy opozycji zadziwili tym razem nie tylko opinię publiczną, ale także swoich ideowych oponentów z PiS! Hasło, które ma zachęcić wyborców do oddania na nich swych głosów, brzmi bowiem dziwnie znajomo. Wrażenie, że gdzieś je już słyszeliśmy, nie okazuje się bowiem błędne.

Wybory samorządowe, które mogą realnie wstrząsnąć krajową sceną polityczną, odbędą się 21 lub 28 października albo też 4 listopada. Czas pokaże, czy zjednoczenie opozycji przyniesie planowane rezultaty.

Nieoczekiwane hasło przepisem na sukces?

Krokiem zbliżającym do ewentualnego zwycięstwa ma okazać się przyciągnięcie wyborców skutecznym hasłem. Politycy przedstawili je więc oficjalnie, zaskakując przede wszystkim przeciwników z Prawa i Sprawiedliwości. - Przeanalizowaliśmy nasze programy i dziś już wiemy, że Platformę Obywatelską i .Nowoczesną łączy pomysł na Polskę bardziej zdecentralizowaną, dobrze rządzoną i bliską ludziom. (...) Nadszedł czas, by ludzie w jeszcze większym stopniu współdecydowali o swoich sprawach - czytamy na wspólnym Twitterze opozycji, dowiadując się także, iż to słowa "Bliżej ludzi" będą przyświecały całej kampanii. ZOBACZ TAKŻE: MON: Polskie wojsko wyrusza na wojnę! „Oczekujemy solidarności, więc jesteśmy solidarni”

Szokujące kulisy sprawy

Co ciekawe, to samo hasło wybrało Prawo i Sprawiedliwość już w 2006 roku. Politycy partii twierdzili wtedy, że "będą jeszcze bardziej angażowali się w zwykłe, codzienne ludzkie sprawy". Nie wiadomo, czy opozycja zdała sobie już sprawę ze spektakularnej wpadki. Bez wątpienia zostanie im wkrótce wytknięta przez przeciwników oraz dziennikarzy, na co powinni być przygotowani. ZOBACZ TAKŻE: Kukiz zakochał się w krowie. Ale to ona go wydoiła Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News