Opozycja oburzona! Resort Waszczykowskiego za publiczną kasę finansuje...

Opozycja oburzona! Resort Waszczykowskiego za publiczną kasę finansuje... Źródło:

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski przyzwyczaił nas już do swoich kontrowersyjnych posunięć. Nie dziwią już jego barwne wypowiedzi i komentarze. Niedawno Ministerstwo Spraw Zagranicznych po raz kolejny zaskoczyło. Tym ruchem doprowadziło opozycję do szewskiej pasji.

Minister Witold Waszczykowski prawdopodobnie lubi słuchać polskiej muzyki patriotycznej. Ostatnio na jego uznanie zasłużyły całkiem egzotyczne zespoły muzyki heavymetalowej, które wysławiają m.in kult żołnierzy wyklętych czy męstwo majora "Łupaszki". MSZ postanowiło sypnąć groszem i wspomóc finansowo owe zespoły. Kwota robi wrażenie - dofinansowanie wyniosło aż 150 tys. złotych. Pieniądze miały posłużyć do pokrycia kosztów trzech koncertów w Wielkiej Brytanii.

Dziwne stowarzyszenie

Całą sytuację opisała "Gazeta Wyborcza", twierdząc, że duże pieniądze nie posłużyły do należytej organizacji całego przedsięwzięcia. Promocji jakby nie było, publika nie dopisała, pomimo że koncert był całkowicie darmowy. Imprezę zorganizowała organizacja o nazwie „Stowarzyszenie trzy kropki”, ale wciąż nie wiadomo, czym ona się dokładnie zajmuje. Posłanka Platformy Obywatelskiej Marta Golbik uważa, że organizacja mogła powstać na tych samych zasadach, co spółka Solvere, która współtworzyła Kampanię Polskiej Fundacji Narodowej pt. „Sprawiedliwe Sądy”. Dziwi to, że tak świeża organizacja w tak krótkim czasie otrzymała dofinansowanie na zorganizowanie trzech koncertów w Wielkiej Brytanii, które kilkukrotnie przewyższyło rzeczywiste koszty organizacji takiej imprezy. Stowarzyszenie Trzy kropki rzeczywiście zostało utworzone na początku tego roku. Skład jego zarządu zadziałał na opozycję jak płachta na byka.

Swastyka nie musi być nazistowska

Prezesem jest Tomasz Panfil, a wiceprezesami - Anna Tchórzewska oraz Barbara Muzyka – Konarska. Największe kontrowersje wzbudza prezes, który jest historykiem IPN w Lublinie, a także publicystą „Gazety Polskiej” i „Warszawskiej Gazety”. Często też gości w kojarzonych z PiS-em Telewizji Republika oraz w portalu wPolityce.pl. Panfil otrzymał też medal za wybitne zasługi, „szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”. Jego niedawna wypowiedź o tym, że „po agresji Niemiec na Polskę sytuacja Żydów nie wyglądała bardzo źle” wywołała spory niesmak. Podobnie jak przygotowana przez niego ekspertyza mówiąca, że swastyka wcale nie musi być symbolem nazistowskim.   źródło: www.crowdmedia.pl      
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News