Prawo i Sprawiedliwość gnało z tym projektem do samego końca. Partia rządząca dała wyraźnie i jasno znać, że za nic ma sobie wrzawę, którą wywołało swoimi pomysłami. Formacja mocno parła, by przepchnąć projekt przez Sejm. Na to wszystko z osłupieniem patrzyła opozycja, która teraz jest w jeszcze większym szoku i nie może uwierzyć. Wywieranie nacisków na Prawo i Sprawiedliwość właśnie zdało egzamin.

Ta ustawa miała przynieść Prawu i Sprawiedliwości popularność nie tylko wśród wyborców partii. Prawo zakładające rozszerzenie ochrony nad zwierzętami zebrało bardzo pozytywne opinie nawet wśród posłów opozycji. Ci byli zdziwieni, że rząd w końcu jest w stanie wymyślić coś, z czym zgodzić się może nawet stronnictwo antyrządowe.

Projekt autorstwa formacji rządzącej zakładał znaczne obostrzenia w kwestii kar nakładanych na ludzi, którzy dopuszczą się przemocy wobec zwierząt. Ustawa miała także ostatecznie ukrócić sprawę uboju rytualnego w Polsce, a także hodowli zwierząt na futra. Ta druga kwestia jest szczególnie kontrowersyjna, gdyż w Polsce rocznie zabija się dla futer aż 8 mln zwierząt. Fermy pełne norek, bo te ssaki są najczęściej hodowane na futra, to prawdziwe ubojnie. Na ich obecność zaczęli się także skarżyć ludzie mieszkający w ich pobliżach.

Te zmiany najbardziej cieszyły ekologów i organizacje zajmujące się prawami zwierząt, które pierwszy raz od początku kadencji PiS, pochwalili działania władz. Wiwat podnieśli jednak także zwykli ludzie, a także przeciwnicy PiS, którzy gratulowali władzy rozsądnego pomysłu.

ZOBACZ TAKŻE: Obrzydliwe! Na sejmowej komisji poseł PiS wsadził rękę między nogi i oglądał…

Opozycja nie może uwierzyć

Tym bardziej więc szokuje wszystkich to, co zrobiło teraz Prawo i Sprawiedliwość. Władza uległa naciskom, które wywierała na nią branża zajmująca się futrami zwierzęcymi. Ogromny w Polsce sektor postanowił się postawić władzy i się udało. PiS ogłosiło, że prawo zostanie wprowadzone dopiero za 10 lat. Wiadomo już, że naciski wywierane na rząd dały swój efekt.

W ten sposób upadł jedyny plan PiS, który wzbudzał ochy i achy wśród opozycji. Partia udowodniła natomiast, że nie jest odporna na naciski z zewnątrz, a Jarosław Kaczyński poświadczył, że uginanie się pod naporami lobbystów także nie jest mu obce.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz’15 łączy się z PiS!

źródło: rmf24.pl

Za tak wykonaną pracę kogoś powinni zwolnić... [ZDJĘCIA]


Byłe zwierzęta doświadczalne po raz pierwszy na wolności - te spojrzenia mówią WSZYSTKO! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również