Mariusz Błaszczak zabrał głos w sprawie krytycznych słów Donalda Tuska pod adresem polskich władz. Minister spraw wewnętrznych i administracji bardzo ostro odparował szefowi Rady Europejskiej. Wypowiedź Błaszczaka mocno wzburzyła opozycję, która chce go po prostu rozszarpać.

Szef MSWiA odniósł się do krytycznych komentarzy polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie zostawili  suchej nitki na przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldzie Tusku. Były premier Polski stwierdził, że obecna władza może być na pasku Kremla. Wskazywać ma na to podobna polityka i zachowania rządów Polski i Rosji. Błaszczak powiedział, że politycy PiS „tylko pokazują, że nieporozumieniem była reelekcja Tuska na szefa RE”.

– My tylko pokazujemy, że nieporozumieniem było wybieranie Donalda Tuska na kolejną kadencję. Mieliśmy wtedy rację, bo Tusk nie potrafi być bezstronny. Nie ma prawa zajmowania krytycznego stanowiska w sprawie polskich władz. Jeżeli włącza się w nagonkę na Polskę, jeżeli chce szkodzić Polsce, to nie sądzę, żeby miał do tego prawo – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Obiektywizm u Tuska nie działa

Szef resortu spraw wewnętrznych nie poprzestał jednak na tłumaczeniu kolegów i koleżanek z partii. Błaszczak dołożył swoje trzy grosze do krytyki Tuska. Zaznaczył, że szef tak ważnego dla Unii Europejskiej organu, jak RE, powinien zachować bezstronność i dystans do każdego państwa. Tego jednak nie zrobił.

– Przewodniczący RE powinien zachować równy dystans do każdego z państwa. To próba zaszkodzenia Polsce. Tego rodzaju kłamstwa, informacje. są próbą zaszkodzenia Polsce – podkreślił minister.

Zobacz także: Supermocarstwo OSZALAŁO na punkcie Tuska! Nie mówią o niczym innym

Za te słowa opozycja go zniszczy

Jednak to ostatnie słowa Błaszczaka o Tusku wywołały wściekłość wśród opozycji. Posłowie partii przeciwnych PiS, zwłaszcza PO, najchętniej zlinczowaliby ministra za ostry atak na Tuska. Błaszczak nazwał bowiem byłego premiera „człowiekiem-porażką”. Na jego konto zaliczył bowiem Brexit, kryzys migracyjny i zapowiedź likwidacji stanowiska szefa RE.

– Jego misja w Europie kończy się porażką: Brexit, kryzys migracyjny i zapowiedź likwidacji jego stanowiska. Człowiek-porażka. Co zrobił dla Polski? Nic – zaznaczył Błaszczak.

źródło: wp.pl

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!

...

Zobacz również

Zobacz również