O tym, jak bardzo działania opozycji są nieskuteczne najlepiej świadczą sondaże, w których obóz rządzący raz za razem gromadzi powyżej 40 procent poparcia, czyli więcej niż PO i Nowoczesna razem wzięte. Jak się okazuje, postawą opozycji są rozczarowani nawet jej posłowie. Jeden z nich zadał opozycji cios, którego jej liderzy z pewnością się nie spodziewali.

Była minister sportu, a obecnie posłanka PO Joanna Mucha, która twierdzi, że opozycja ma się „nie za ciekawie”, a kolejne spotkania z posłami Platformy i Nowoczesnej wcale nie napawają jej optymizmem.

„Chce się płakać”

Trwają negocjacje w sprawie uformowania koalicji Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Joanna Mucha popiera takie rozwiązanie, ale jednocześnie wyraża nadzieję, że w jej ramach posłowie zachowają możliwość wyrażania własnych poglądów.

Była minister sportu jest również rozczarowana relacją Ryszarda Petru ze spotkania z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi. Mucha stwierdziła, że „chce jej się płakać”, a jej zdaniem liderzy opozycji „spotkają się na pryczach w obozie internowania i będą się kłócić, kto jest winny tego, co się stało”.

Zapytana o odwrócenie spadkowej tendencji i receptę na odebranie władzy PiS, Mucha wskazała następujące rozwiązanie.

– Jeśli będziemy mówić tylko o władzy nie wygramy wyborów. (…) Zaproponować trzeba długookresową wizję dobrego państwa – stwierdziła na antenie TOK FM.

Rekonstrukcja rządu – temat zastępczy

Mucha narzekała również na przeciągającą się sprawę rekonstrukcji rządu, którą określiła mianem „brazylijskiej telenoweli”. Zdaniem posłanki informacje na temat zmian w rządzie nie mają żadnej wartości merytorycznej i służą jedynie temu, by przykryć ważniejsze doniesienia, niewygodne dla rządzących. Joanna Mucha wyraża również ubolewanie nad tym, że premier Beata Szydło nie podejmuje samodzielnych decyzji.

– Ile razy można powtarzać, że premier nie podejmuje samodzielnych decyzji? Wszyscy to wiemy. Życzylibyśmy sobie, żeby ten, kto podejmuje decyzje, za nie odpowiadał – tłumaczyła.

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

 

...

Zobacz również

Zobacz również