Trwa 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jeszcze chwilę temu nikt nie wierzył, że w końcu do niego dojdzie. Wbrew pozorom, to nie pierwszy skandal związany z organizacją i występami w Opolu.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się od jubileuszowego koncertu Maryli Rodowicz. Opole 2017 miało odbyć się w czerwcu, jednak z powodu różnic politycznych i zarzucanej TVP cenzurze – zrezygnowała z udziału Kayah. Za nią podążyło wielu artystów i producentów, umowę w Telewizją Publiczną zerwało także miasto Opole.

To nie pierwszy skandal związany z najpopularniejszym polskim festiwalem muzycznym. Bo chociaż od początku Festiwal w Opolu oznaczał nobilitację, to każdy artysta chciał wzbudzić jak najsilniejsze emocje.

Kontrowersje wywoływały skąpe stroje występujących artystek. Zaczęło się jeszcze w 1970 roku, kiedy Halina Frąckowiak wyszła na scenę odziana w kawałki blachy, które więcej odsłaniały niż zasłaniały. Podobne reakcje oburzenia wywoływały kiczowate stroje Tatiany Okupnik, czy wulgarne wręcz kreacje Dody.

Niemałym skandalem był występ grupy T.Love w 1985 roku. Zespół zbyt pewnie poczuł się na scenie i postanowił, wbrew ustaleniom, przedłużyć swój występ. Dodatkowo w kulminacyjnym koncercie lider grupy Muniek Staszczyk odwrócił się do publiczności ukazując napis „T.Love to chuje”. Okazało się, że muzycy byli nietrzeźwi.

– Rzeczywiście byliśmy wtedy nawaleni. To był szczeniacki i głupi wybryk – komentował później sprawę Muniek.

W 2008 roku nie lada wpadkę zaliczyła Telewizja Polska, wręczając Kasi Cerekwickiej nagrodę publiczności w konkursie Premier, którą w rzeczywistości otrzymać powinien zespół Zakopower. Później, już poza wizją, odebrano jej nagrodę i przekazano prawowitym zwycięzcom. Telewizja tłumaczyła się z wpadki „urokami programów na żywo”.

Te i wiele innych wpadek związanych z Opolem nie przyćmi jednak tego, co zdarzyło się w maju i czerwcu tego roku. Trudno będzie przebić skandal z przełożonym festiwalem, który mało brakowało, żeby w ogóle się nie odbył

Źródło: teleshow.wp.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również