Mieszkasz w bloku? Czekają cię absurdalne podwyżki opłat

Mieszkasz w bloku? Czekają cię absurdalne podwyżki opłat Źródło:

Opłata za śmieci już teraz nie należy do najtańszych, a już niedługo może stać się jeszcze droższa. Dodatkowo będzie również zwiększana kwota za niesegregowanie odpadków.

Opłata za śmieci w Polsce z roku na rok staje się coraz droższa. Co gorsza, nie jest to jedyną, która regularnie wzrasta coraz bardziej, drążąc dziurę w naszych portfelach. Niestety w najbliższym czasie nie mamy nawet co marzyć o obniżce, natomiast czekają nas poważne podwyżki oraz liczne zmiany.

Opłata za śmieci będzie jeszcze wyższa

Już niedługo do Sejmu ma trafić projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Mimo że plan ten jeszcze nie wszedł w życie, to już wywołał bardzo silne emocje wśród władz gmin oraz mieszkańców. Projekt przewiduje obowiązkową segregację śmieci w znacznie szerszym zakresie niż do tej pory. Wyodrębnione w nim zostały pojemniki na papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowanie wielomateriałowe i bioodpady. Dodatkowo z bloków mają zniknąć zsypy, przez co mieszkańcy wyższych pięter będą musieli się przestawić na spacery w celu wyrzucenia swoich śmieci. Niestety to jeszcze nie koniec zmian zaproponowanych przez nasz rząd. Kolejną sprawą są opłaty za wywóz oraz kary za brak segregacji. Zacznijmy jednak po kolei, przez fakt zwiększenia ilości kontenerów, firmy sprzątające odpady będą musiały wykonywać znacznie więcej kursów, bo przecież nie wolno mieszać śmieci z dwóch kontenerów. To spowoduje wzrost kosztów, a co za tym idzie opłat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dodatkowo obecnie kara za niesegregowanie śmieci wynosi dwukrotność opłaty za wywóz. Jeżeli uważacie, że to dużo, to według projektu będzie to już czterokrotność opłaty, która i tak wzrośnie. Powstaje jednak problem, jak nałożyć karę na mieszkańca, który nie che segregować? Nic prostszego, ponieważ kara zostanie nałożona na cały blok, który będzie się musiał zrzucić na zapłacenie kary. Mimo że projekt jeszcze nie został przedstawiony na obradach w rządzie, to już teraz słyszymy o protestach organizowanych przez władze gminy i mieszkańców. Jednak czy to przekona rząd, aby wycofać się z kontrowersyjnego projektu? Ciężko stwierdzić, ponieważ rząd PiS udowodnił już podczas swoich rządów, że twardo dąży do swoich celów, nie bacząc na zdania innych. Jednak czy będzie tak również i w tym przypadku? Na ten moment nikt nie jest w stanie tego potwierdzić.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann nigdy nie była tak szczera. Ujawniła jaka jest prywatnie
  2. Będzie dymisja? Kaczyński skomentował taśmy Morawieckiego
  3. Wracamy do średniowiecza? Absurdalny projekt przechodzi przez Sejm
źródło: niezlezna.pl Następny artykuł