Nowa opłata. Będzie nie do uniknięcia, dotknie miliony gospodarstw domowych

Nowa opłata. Będzie nie do uniknięcia, dotknie miliony gospodarstw domowych Źródło: Pixabay/jarmoluk

Już od przyszłego roku czeka nas nowa opłata. Tym razem nie chodzi o abonament RTV. W niedługim czasie nasze rachunki mogą znacznie wzrosnąć. Rząd liczy na zebranie w ten sposób ok. 5 miliardów złotych rocznie. Za co zapłacimy więcej?

Przyszły rok, jak widać, będzie obfitował termin "nowa opłata". Niedawno donosiliśmy o podwyższeniu abonamentu RTV oraz karach za nieopłacanie posiadanych odbiorników. Teraz przyszedł czas na kolejną. Jak donosi Fakt, rząd chce zebrać ok. 5 miliardów rocznie poprzez podwyższenie naszych rachunków. Za co będziemy płacić więcej niż dotychczas?

Od przyszłego roku czeka nas kolejna opłata. Za co tym razem?

Od przyszłego roku większe rachunki zapłacimy za prąd. Wszystko przez nową, dodatkową opłatę, która miała wejść w życie już wcześniej. Wskutek pandemii koronawirusa została jednak odsunięta w czasie. Celem jest zebranie pieniędzy na modernizację elektrowni. 

O wprowadzeniu opłaty mocowej mówiło się już pod koniec 2019 roku. Za prąd mamy więc zapłacić więcej już od nowego roku. Serwis Next Gazeta przypomina, że cel opłaty mocowej to zebranie pieniędzy na modernizacje elektrowni oraz zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii. Szacowane wpływy z nowej opłaty to ok. 5,4 miliarda złotych. O ile wzrosną nasze rachunki?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety konkretne stawki nie zostały jeszcze podane przez Urząd Regulacji Energetyki. Terminem ich ujawnienia jest 30 września 2020 roku. Według szacunków będzie ot od 40 do 45 zł za MWh. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej

2. Kobieta była przekonana, że dziwny ślad na jej dekolcie jest rozstępem. Prawda okazała się jednak znacznie poważniejsza

3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Wpływ opłaty mocowej na rachunki każdego z poszczególnych gospodarstw będzie oczywiście zależny od zużycia prądu. Polski Instytut Ekonomiczny oszacował, że przy zużyciu prądu na poziomie 2375 KWh (jest to przeciętna wartość), rachunki wzrosną o ok. 107 złotych w skali roku, pod warunkiem, że taryfy prądu zdążą wzrosnąć do przyszłego roku. Jeśli ulegną zmianie, zmieni się także szacowana kwota nowej opłaty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Radosna nowina w domu Marty Kaczyńskiej. Sama się wygadała, gratulacje
  2. Brak nam słów. Córka Izabelli Scorupco jest oszałamiająco piękna, zdjęcia mówią same za siebie
  3. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  4. 160 ofiar, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska
  5. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News