Już nie mógł oddychać, "intruz" zajmował mu pół brzucha i ważył kilka kilogramów. Lekarze nie widzieli wcześniej czegoś podobnego

Już nie mógł oddychać, "intruz" zajmował mu pół brzucha i ważył kilka kilogramów. Lekarze nie widzieli wcześniej czegoś podobnego Źródło: Pixabay / sasint

Operacja tego mężczyzny była inna niż wszystkie. Specjaliści jeszcze nigdy nie widzieli czegoś takiego. 56-letni pacjent miał poważne problemy z oddychaniem z powodu ogromnego "intruza", który znajdował się w jego brzuchu.

Operacja być może zostanie zgłoszona do Księgi Rekordów Guinnessa, z powodu wagi organu, którą lekarze wycięli z brzucha 56-letniego pacjenta. Specjaliści z indyjskiego szpitala jeszcze nigdy nie widzieli czegoś podobnego, a na całym świecie odnotowano tylko kilka takich przypadków.

Operacja była niezwykła na skalę światową

Pacjent jest chory na wielotorbielowatość nerek. Schorzenie polega na tym, że w jego narządach wewnętrznych rozwijają się torbiele. Charakteryzuje się krwiomoczem i nadciśnieniem tętniczym, a nieleczone, może prowadzić do rozprzestrzeniania się choroby na inne narządy, m.in. trzustkę i wątrobę, a nawet serce czy mózg.

U 56-latka rozwinęły się wyjątkowo duże torbiele. Jego nerka ważyła ponad 7 kilogramów i miała 45 centymetrów długości, przez co zajmowała pół brzucha. Z powodu jej rozmiaru, mężczyzna miał poważne problemy z oddychaniem. Przeciętna nerka u zdrowego człowieka jest kilkadziesiąt razy mniejsza, a jej masa wynosi od 120 do 200 gramów, a długość około 12 centymetrów.

Lekarze ze szpitala Sir Ganga Ram z Delhi postanowili usunąć ogromną nerkę po tym, jak organizm pacjenta przestał reagować na antybiotyki, a problemy z oddychaniem zaczęły zagrażać jego zdrowiu.

- To była ogromna bryła, która zajmowała pół objętości całego jego brzucha. Wiedzieliśmy, że jest duża, ale nie sądziliśmy, że aż tak - wytłumaczył agencji AFP chirurg Sachin Kathuria.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Operacja się udała, 56-letni pacjent czuje się dobrze

Pacjent czuje się dobrze po operacji wycięcia przerośniętego organu. Przeszedł również zabieg dializy i oczekuje na przeszczep zdrowej nerki od dawcy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Największa usunięta nerka oficjalnie odnotowana w Księdze Rekordów Guinnessa ważyła 4,25 kilogramów. Została wycięta w 2017 roku w Dubaju. Indyjscy lekarze rozważają zgłoszenie nerki 56-latka do komisji rekordów, ale jednocześnie powiedzieli, że słyszeli już o nerce ze szpitala USA, która ważyła około 9 kilogramów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć  
  5. Możesz otrzymać tzw. SPECJALNĄ rentę, nawet jeśli nie spełniasz kryteriów. Jest na to sposób

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News