Kto wystąpi na Open'er Festival 2019? Lista artystów

Kto wystąpi na Open'er Festival 2019? Lista artystów Źródło: wikipedia.org/Kw992

Open'er Festival 2019 - artyści po raz kolejny zawitają na scenę w Gdyni! Kogo tym razem zobaczymy na jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce? Fan każdej muzyki znajdzie w tym roku coś dla siebie - przecież zabawa potrwa aż cztery dni.

Open'er Festival 2019 - artyści tego lata ponownie udadzą się nad polskie morze aby rozgrzać tłumy muzyką. Między 3 i 6 lipca w Gdyni usłyszymy przedstawicieli wielu gatunków muzycznych, którzy zaprezentują swoje utwory tysiącom osób. Kogo w tym roku usłyszymy na otwartym gdyńskim powietrzu?

Open'er Festival 2019 - artyści i wykonawcy powrócą do Gdyni

W 2019 roku odbędzie się już 17. edycja muzycznego festiwalu organizowanego przez Alter Art. Na scenę co roku zostają zaproszeni najważniejsi wykonawcy reprezentujący bardzo różne style muzyczne. W tym roku zobaczymy tam między innymi muzyków rockowych, popowych, ale też zespoły wykonujące post-punk, alternatywę, dance, muzykę elektroniczną, czy indie-rock. Dzięki temu każdy znajdzie na scenach Open'era coś dla siebie.

Jeśli nawet nie będziemy akurat mieli ochoty słuchać grających wykonawców, przez 4 dni festiwalu dzieje się też wiele innych rzeczy. Na terenie lotniska znajdziemy strefę NGO, mini-festiwal sztuki, jedzenie, picie i wiele gotowych do zabawy osób. Zawsze będzie co robić!

Open'er Festival line up - kto zagra?

W tym roku festiwal odbywa się przez 4 dni, od 3 do 6 lipca. Oto najważniejsi artyści, których zobaczymy przez te dni:

 • Travis Scott - to amerykański raper i wokalista, znany głównie z współpracy z Kanye Westem i niezwykle dobrze przyjętego albumu "Astroworld". Travis znany jest z bardzo żywiołowej osobowości scenicznej, często też jest zaliczany do jednych z najlepszych młodych raperów na świecie. Będzie on headlinerem pierwszego dnia festiwalu.
 • Diplo - amerykański DJ i producent muzyczny. Będzie rozgrzewał publiczność pierwszego dnia festiwalu.
 • Idles - angielski zespół post-punkowy, działający od 2009 roku, ale wydający płyty dopiero od 2017. Ich dwa krążki - "Brutalism" i "Joy as an Act of Resistance" przyjęły się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. Wystąpią na scenie pierwszego dnia.
 • The Strokes - Nowojorski zespół wykonujący rock alternatywny. Grupa wydała dotychczas pięć płyt, które bardzo dobrze przyjęto wśród fanów muzyki alternatywnej. The Strokes będą headlinerem drugiego dnia festiwalu.
 • Greta Van Fleet - amerykański zespół rockowy, odwołujący się do klasyków rocka, głównie Led Zeppelin. Wystąpią drugiego dnia.
 • Jorja Smith - amerykańska wokalistka, nominowana do nagrody Grammy w 2019 roku za najlepszy debiut. Śpiewa R&B i pop. Wystąpi drugiego dnia.
 • The Smashing Pumpkins - headliner trzeciego dnia festiwalu. Znany zespół wykonujący rock alternatywny już od 1988 roku.
 • G-Eazy - amerykański raper i producent. Znany z albumów takich jak When It's Dark Out
  i The Beautiful & Damned. Wystąpi trzeciego dnia.
 • Rosalía - hiszpańska wokalistka wykonująca neo-folk, flamenco i soul. Zawojowała świat swoim debiutanckim albumem Los Ángeles z 2017 roku. Wystąpi trzeciego dnia Open'era.
 • Lana Del Rey - amerykańska piosenkarka wykonująca indie rock i sadcore. Znana z albumów takich jak "Born to Die" i "Lust for Life". Będzie headlinerką ostatniego, czwartego dnia.
 • Swedish House Mafia - szwedzki zespół składający się z trzech DJ-ów. Zagra czwartego dnia festiwalu.
 • Anna Calvi - brytyjska piosenkarka indie, oba jej albumy były nominowane do nagrody Mecury. Zagra ostatniego dnia festiwalu.

To tylko niektórzy z wielu wykonawców, którzy zagoszczą w tym roku na Open'er Festivalu. Wybieracie się?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Gdzie sprawdzić wyniki matur? Ile trzeba mieć punktów, żeby zdać?
 2. Burza w sieci. Gwiazdor TVN zdecydował się wywołać skandal w kościele
 3. Ile zarabia David Beckham? Czasy świetności minęły
 4. Matury odbędą się mimo strajku nauczycieli? Rząd ma plan awaryjny
 5. Co można studiować po maturze z fizyki? Odpowiadamy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News