Sposoby na oparzenia słoneczne. Tak najlepiej złagodzić ból, gdy przesadzisz z opalaniem

Sposoby na oparzenia słoneczne. Tak najlepiej złagodzić ból, gdy przesadzisz z opalaniem Źródło: .

Opalanie to bardzo przyjemna czynność, która może być obojętna dla naszego organizmu - o ile zachowamy umiar. O to jednak czasem jest wyjątkowo ciężko, a oparzenia słoneczne potrafią być naprawdę bolesne. Jest kilka prostych sposobów, by złagodzić ból.

Opalanie może być wyjątkowo przyjemne, czasem jednak może skończyć się tragicznie, nawet czerniakiem skóry. Jeśli zbyt długo będziemy odpoczywać na słońcu, możemy nabawić się tego strasznego nowotworu. Warto więc opalać się możliwie jak najkrócej, a w przeciwnym razie powinniśmy pokryć je warstwą dobrej jakości olejkiem lub kremem do opalania z filtrem UV. W przeciwnym wypadku może dojść do oparzeń skóry, które są bardzo bolesne i nieprzyjemne. Można sobie jednak z nimi skutecznie poradzić - istnieją dobre metody zarówno domowe, jak i te związane z profesjonalnymi kosmetykami, które skutecznie złagodzą ból. 

Opalanie może skończyć się oparzeniem. Co wtedy?

Pierwsze, co powinieneś zrobić, gdy twoja skóra sparzy się na Słońcu, to prysznic, a woda powinna być w temperaturze pokojowej. Następnie delikatnie schładzaj swoje ciało, co szybko powinno dać znaczne ukojenie. To nie będzie trwało jednak zbyt długo. Zaraz po prysznicu trzeba na skórę nałożyć jogurt naturalny - może brzmieć to absurdalnie, lecz ma swoje podstawy. 

Jogurt naturalny ma świetne działanie kojące. Ponadto zmniejsza świąd skóry i pomaga jej się zregenerować. Jogurt należy nałożyć na całą powierzchnię zaczerwienionego ciała, a następnie odczekać nieco dłuższy czas. Najlepiej trzymać okład jak najdłużej to możliwe. Po około 30 minutach można ponownie wejść pod prysznic i jeszcze raz schłodzić swoje ciało - tym razem nieco zimniejszym strumieniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Droższy, ale równie skuteczny sposób

Inny sposób to kosmetyki z dużą zawartością witamin A i E. Takie specyfiki także warto rozprowadzić po całej powierzchni skóry, która szybciej zregeneruje się dzięki zawartym w kremach związkom. Specyfiki te są nieco droższe, jednak również możemy być pewni, że skutecznie złagodzą ból po oparzeniu.

W trakcie dnia, gdy czujemy, że oparzenia naprawdę nam doskwierają, możemy schładzać ciało okładami z lodu. Nie kładźmy go jednak bezpośrednio na skórę, lecz zawińmy go najpierw np. w ręcznik. To gwarantuje natychmiastową, choć krótkotrwałą ulgę. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. Oliwia miała krwotok z nosa. Chwilę po podaniu leku zmarła
  4. Dziecko nagle zaczęło krzyczeć, wędkarza zamurowało. Do Wisły zaczęła wlewać się czarna jak smoła nieznana substancja
  5. 51-latek zmarł podczas prac polowych, a jego ciało przez 5 godzin leżało na słońcu. Wszystko przez niezrozumiałą decyzję lekarza
  6. "Obliczyłem w pamięci, że nas stać". Kaczyński ujawnił jak wymyślił 500 plus

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News