Opady śniegu w Polsce
Pixabay.com qimono ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Monika Majko - 6 Stycznia 2021

Jest oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia. Intensywne opady śniegu w trzech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada intensywne opady śniegu w trzech województwach, dla których wydano właśnie alerty pierwszego stopnia. Specjaliści apelują do mieszkańców tych terenów o zachowanie szczególnej ostrożności w nadchodzących godzinach.

Prognozowane opady śniegu mają być bardzo intensywne, a z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dla trzech województw. Sytuacja pogodowa w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpieczna.

Opady śniegu rozpoczną się po południu na terenie trzech województw

Wielu Polaków marzyło o tegorocznych białych świętach. Niestety, pogoda nie dopisała i większość miłośników zimy musiała pogodzić się z brakiem śniegu w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Synoptycy prognozowali obniżenie temperatur w naszym kraju dopiero na okres poświąteczny.

Jak zapowiadali specjaliści, śnieg w Polsce miał pojawić się tuż po świętach Bożego Narodzenia i tak też się stało. W kilku rejonach kraju pojawiła się cienka warstwa białego puchu, jednak wiele osób wciąż nie było usatysfakcjonowanych tym widokiem.

Dziś pojawiły się jednak dobre informacje dla miłośników zimy.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie alerty pogodowe pierwszego stopnia dla trzech województw, na terenie których w najbliższych godzinach przewiduje się bardzo intensywne opady śniegu.

Przykre wiadomości z samego rana. Nie żyje b. poseł, nie można było już nic zrobićPrzykre wiadomości z samego rana. Nie żyje b. poseł, nie można było już nic zrobićCzytaj dalej

- IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Sypać może dziś po południu i wieczorem w trzech województwach. Alert dotyczy wschodniej części woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza - przekazano na Twitterze „Radio Zet News".

Choć biały puch ucieszy wiele osób, należy pamiętać, że intensywne opady śniegu niosą za sobą również poważne zagrożenia. Ostrzeżenie kierowane jest przede wszystkim do kierowców, którzy w najbliższych godzinach planują podróże przez tereny objętych alertami województw.

Specjaliści apelują o szczególną ostrożność i rozwagę przy kierowaniu pojazdem, a także bezwzględne dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Należy również upewnić się, że pojazd, którym mamy zamiar ruszyć w podróż, ma zmienione opony na zimowe. Ostrożność powinni zachować również piesi, ponieważ w takich warunkach łatwo o poślizgnięcie się i bolesny upadek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane jest, gdy przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Na terenach objętych alertem wystąpić mogą również czasowe utrudnienia m.in. w transporcie.

Znajdując się na terenie objętym ostrzeżeniem, należy zachować ostrożność, obserwować rozwój sytuacji pogodowej i monitorować najnowsze komunikaty, a także w razie pogorszenia się warunków, stosować się do zaleceń służb ratunkowych.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News