ONZ właśnie zmiażdżyło Polskę, Kaczyńskiego zamurowało
Jan Odyniec - 7 Czerwca 2018

ONZ właśnie zmiażdżyło Polskę, Kaczyńskiego zamurowało

Rada Praw Człowieka ONZ publikuje raport dotyczący polskiej reformy sądownictwa. Raport jest najprościej to ujmując miażdżący dla polskiego rządu. Jarosław Kaczyński nie może w to uwierzyć. Od miesięcy robi wszystko, żeby naprawić relację między Polską a innymi państwami. Teraz wszystko musi zaczynać od początku.

Jak informuje RMF FM, Rada Praw Człowieka ONZ opublikowała raport Diego Garcii-Sayana na temat reformy sądownictwa w Polsce. Diego Garcia-Sayan już w październiku ubiegłego roku odwiedził Polskę, gdzie rozmawiał prokuratorami, sędziami i przedstawicielami władzy wykonawczej i sądowniczej w kraju. Raport, który zostanie zaprezentowany oficjalnie za 2 tygodnie podczas sesji w Genewie, jest miażdżący dla polskiego rządu. Można spodziewać się, że już niebawem wszystkie wątłe porozumienia między naszym krajem a Unią Europejską upadną definitywnie.

ONZ miażdży Polskę

Rada Praw Człowieka ONZ w raporcie Garcii-Sayana zwraca uwagę na problemy z polskim wymiarem sprawiedliwości, które zaczęły się jeszcze od zmian personalnych w Trybunale Konstytucyjnym. Zdaniem autora raportu, TK został w Polsce "wykastrowany". Teraz jednak ONZ dostrzega problemy także z innymi elementami systemu sądownictwa w naszym kraju. Dotyczą one już nie tylko TK, ale także Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa i sądów powszechnych. Jak podkreśla Diego Garcia-Sayan "lekarstwo okazało się gorsze niż choroba tocząca wymiar sprawiedliwości".

Rada Praw Człowieka ONZ wzywa Polskę do wycofania się

Raport liczy 18 stron. W całej jego treści wymienione są liczne niebezpieczeństwa, które dla polskiego sądownictwa wynikają z reformy. Autor apeluje o wykonanie nieopublikowanych dotąd wyroków TK, domaga się także wycofania zmian w powoływaniu członków KRS i przepisów, które sędziów SN uzależniają od prezydenta. Jego zdaniem reforma sądownictwa przeprowadzona przez PiS narusza równowagę władz oraz porządek konstytucyjny. To nie lada problem dla Jarosława Kaczyńskiego. Od momentu rekonstrukcji rządu mówiło się, że zmiana na stanowisku premiera służy poprawie relacji między Polską a organizacjami międzynarodowymi. Wydawało się także, że ta poprawa już nastąpiła. Trwa dialog między Polską a Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim. Teraz jednak można spodziewać się, że ten dialog zostanie zaburzony przez publikację raportu ONZ.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Cała Europa wstrzymała oddech. Awaria elektrowni atomowej
  2. Unia Europejska we łzach, nie mogą uwierzyć. Są wyniki wyborów!
  3. Komisja Europejska tą regulacją zniszczy Polskę."Broń ostateczna UE"
ZAMIANA
janusz_korwin-mikkeNajzabawniejsze zdjęcia polityków w sieciCzytaj dalej
uczniowieGdzie w Polsce są najlepsze licea? Czołówka rankingu na pewno cię zaskoczy!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News