Mahmud Abbas, przywódca palestyński nie krył swej radości po tym, jak w siedzibie ONZ w Nowym Jorku wzniesiono w górę flagę Autonomii Palestyńskiej. Abbas stwierdził, że to symbol palestyńskiej tożsamości bardzo ważny dla nieposiadających swego państwa Palestyńczyków.

Za wywieszeniem flagi była znakomita większość Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dzięki temu symbol jednoczący Palestyńczyków znalazł swe miejsce wśród innych flag w Ogrodzie Różanym. Warto jednak dodać, że Autonomia Palestyńska działa w ONZ tylko w statusie obserwatora.

Mahmud Abbas podczas ceremonii zapowiedział, że oficjalnie zrywa wszelkie wiążące go z Izraelem umowy.

Tak długo, jak długo Izrael odmawia zaprzestania osadnictwa i wydania czwartej grupy palestyńskich więźniów – zgodnie z naszymi umowami – nie pozostawia nam innego wyboru niż utrzymywać, że nie będziemy jedyną stroną zaangażowaną w realizację tych porozumień w sytuacji, gdy Izrael stale je narusza” – oświadczył Abbas.

Przeciwnikami ceremonii były Izrael i Stany Zjednoczone, które orzekły, że takie działania są wbrew światowemu pokojowi.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

ŹRÓDŁOtvp.info

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.