man-390342_640
Wiadomości Pikio - 26 Kwietnia 2015

ONZ: Białoruś szczęśliwszym krajem niż Polska

Na zlecenie ONZ sporządzono raport nt. najszczęśliwszych krajów na świecie - World Happines Index. Polska znalazła się na 60. miejscu, za takimi krajami jak Białoruś, Kazachstan czy Mołdawia.

Autorzy raportu wzięli pod uwagę takie czynniki jak PKB na głowę mieszkańca, zabezpieczenia socjalne, zdrowie społeczeństwa czy zjawisko korupcji. Jak wynika z raportu mieszkańcy najszczęśliwszych krajów żyją znacznie dłużej, doświadczają większej hojności ze strony swoich rodaków oraz mają większe możliwości w zakresie podejmowania życiowych decyzji. Najszczęśliwszymi krajami okazały się kraje skandynawskie tj. Dania, Islandia, Norwegia, Finlandia i Szwecja. Jednak w rankingu wygrała bezapelacyjnie Szwajcaria. Polska zajęła w rankingu 60. miejsce, za takimi krajami jak Białoruś, Litwa, Kazachstan, Mołdawia czy naszymi południowymi sąsiadami Czechami. Wyprzedziliśmy jednak Grecję, Ukrainę, Chiny i Rosję. Najmniej szczęśliwymi krajami okazały się kraje afrykańskie, które w większości zdominowały ostatnie miejsca rankingu.

bh, źródło: innpoland.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News