Obóz Narodowo Radykalny z Białegostoku ostro zaprotestował przeciwko organizowaniu koncertów znanego rapera Popka a.k.a króla Albanii. Według nacjonalistów Popek i jego fani propagują ideologię wrogiego kraju jakim jest Albania. 

ONR znany już ze swoich protestów przeciwko przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki teraz postanowił ostro zaprotestować przeciwko jednemu z polskich raperów.

Popek, który samozwańczo okrzyknął się również królem Albanii – według Obozu Narodowo Radykalnego – odwołuje się swoją twórczością do godła i barw wrogiego państwa jakim ma być Albania. Podobnie czynią jego fani nosząc koszulki sprzedawane przez Popka.

 – Według nas noszenie emblematów obcego i w dodatku wrogiego narodu jest co najmniej nieporozumieniem. Nie po to organizowane są w Białymstoku manifestacje poparcia dla Serbów w sprawie Kosova, aby teraz po mieście chodziły osoby w czerwonych koszulkach/bluzach ze znakami przypominającymi godło Albanii – czytamy na profilu białostockiego ONR.

Nacjonaliści opublikowali również wskazówki jak należy postępować w przypadku napotkania na ulicy fanów Popka tj. traktować ich jak kibiców wrogich klubów.

 – W przypadku napotkania ludzi w takich barwach należy ich w odpowiedni sposób upominać, czyli traktując w taki sam sposób jak np. kibica wrogiego klubu chodzącego po terenie naszego miasta – informuje ONR.

fot. facebook
fot. facebook

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: facebook

...

Zobacz również

Zobacz również