Obrzydliwe, ohydne, plugawe. ONR publicznie uczciło pamięć dowódcy brygady SS

Obrzydliwe, ohydne, plugawe. ONR publicznie uczciło pamięć dowódcy brygady SS Źródło: Wikipedia Commons

ONR swoim zachowaniem po raz kolejny wywołał medialną burzę. Na ich skandaliczne zachowanie zwrócili uwagę nawet czołowi politycy prawicy. Wszyscy równo potępili zachowanie obozu. Działacze ONR-u postanowili uczcić pamięć jednego z dowódców brygady SS, któremu przyświecała ideologia hitlerowska.

ONR postanowił uczcić pamięć dowódcy brygady SS. Obóz stwierdził, że działacz zasługuje na to, bowiem głosił "wartości", które przyświecają także ONR-owi. Na Twitterze uznali go wręcz jako wzór narodowca. Ich zdaniem polityk za życia był wartym uwagi "rewolucjonistą". Zamieszczono także cytat polityka, który miał zainspirować obserwatorów Twittera ONR-u do refleksji. To skandaliczne zachowanie nie obyło się bez niezwykle gorzkich komentarzy.

ONR zdecydowanie przesadził. Na Twitterze uczcili urodziny dowódcy SS!

Wczoraj na oficjalnym profilu lubelskiego profilu ONR pojawił się wpis, na który ostro zareagowały media. Nikt nie mógł uwierzyć, że obóz posunął się aż tak daleko. Osoby odpowiadające za prowadzenie profilu uznały za stosowne przywołanie osoby Léona Degrelle, czyli belgijskiego polityka, który sprawował funkcję oficera i dowódcy SS.

 - 15 czerwca 1906 roku urodził się Leon Degrelle - jeden z największych narodowych rewolucjonistów.

Pod spodem zamieszczono także cytat wygłoszony przez belgijskiego polityka:

 - Oto prawdziwa, wielka rewolucja, którą trzeba przeprowadzić. Rewolucja duchowa, albo bankructwo epoki. Zbawienie świata spoczywa w woli dusz, które wierzą - brzmi cytat z Degrelle'a.

Na wpis natychmiast zareagowali politycy nie tylko lewicowi, ale także prawicowi. Głos zabrały również znane instytucje, które monitorują internet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Skandal! "Członkowie ONR publicznie czczą pamięć zbrodniarza hitlerowskiego"

 - Członkowie ONR publicznie czczą pamięć zbrodniarza hitlerowskiego który mordował Rosjan i Polaków. Neofaszystowska organizacja nie lubi, gdy nazywa się ich po imieniu - faszystami. Jednocześnie publicznie wychwalają Leona Degrelle, SS-mana, o którym Adolf Hitler powiedział: "Gdybym miał syna chciałby, by był taki jak on"(...) - napisał na Facebooku zarząd Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Pod wpisem OMZRiK oburzeni internauci nie kryli swojego zażenowania. Nie oszczędzali w słowach pod adresem ONR-u.

- To są idioci z niepełnym podstawowym wykształceniem. Nie znają historii. Żyją w stadzie samych baranów. W szkołach dramat! (...) Gdyby była obowiązkowa służba wojskowa, nauczyłaby ich dyscypliny - napisała rozwścieczona internautka.

Ws tej sprawie głos zabrał także Rafał Ziemkiewicz, który również potępił wpis ONR-u.

 - (...) Doradzam pie****nijcie się w łeb - czytamy.

Twitter/ONR

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mikołaj Roznerski pobił się z mężem Kasi Warnke. Wszystko zostało nagrane
  2. TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom
  3. Straszne wiadomości. Nie tylko 10-letnia Kristina i mały Szymon, kolejna śmierć wstrząsnęła Polską
  4. Tak "przywitano" mordercę Kristiny w areszcie, wstrząsające nagranie. "Długo może nie przeżyć" (VIDEO)

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News