Kto ostatnimi czasy poleciał w kulki? Ewidentnie portal Onet.pl, który postanowił zerwać współpracę z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem. Oczywiście na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż ma to związek z feralnym tweetem pisarza na temat wykorzystywania upojonych wyskokowymi trunkami panienek. Nic bardziej mylnego.

Od samego początku jałowej dyskusji i burzy fekaliów miałem wrażenie, że komentatorzy żyją w innym wymiarze niż ja. Na starcie zrozumiałem, że Ziemkiewiczowi nie chodziło o żadne chędożenie ledwo żywej kobiety, a o wykorzystanie faktu, iż po kilku kielichach panie zwykle zapominają o konwenansach i są bardziej chętne na coś więcej niż pogaduszkę o tym, iż Pan X na tej wieczerzy ma upierdzielone spodnie. Osobiście temat mnie nie dotyczy, ponieważ gardzę tego typu praktykami. Jednakże, nie ma co ukrywać, że dla większości ludzi nie jest to nic zdrożnego. Temat dotyczy i kobiet, i mężczyzn, ba, śmiem twierdzić, że w równym zakresie. Zanim zaczniecie szczekać, zastanówcie się, czy nigdy nie przeżyliście „przygody” z podchmielonym partnerem/partnerką i czy doszłoby do niej, gdyby nie procenty. Czy naprawdę sądzicie, że Ziemkiewicz jest jakimś zwyrolem, który żyje w świecie, w którym moralne i na porządku dziennym jest chędożenie uchlanych w trupa ludzi? I do tego durniem, by się tym chwalić?

Co do oburzeń do tematu „kaszalota”. Ja wiem drodzy panowie i (panie?), że gdy rano budzicie się obok niezbyt urodziwej niewiasty, która poprzedniego wieczora wydawała się być Jessicą Albą skaczecie z radości i takie kalumnie jak „kaszalot” na usta się wam nie cisną. No, ale Ziemkiewicz to cham i on tak pewnie ma. Co nie?

Wracając do Onetu. Dlaczego go żegnam? Dlatego, że feralny tweet nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem umowy z Rafałem Ziemkiewiczem. Wpis pochodzi z 23 września i od razu wywołał aferę. Gdy zwolennicy i przeciwnicy publicysty przerzucali się ekskrementami, Ziemkiewicz podpisywał papierek dla Onetu. Nagle, 7 października, Onetowi się odwidziało i zmienia zdanie? Nagle tweet tak im przeszkadza? Bzdura, portal obawia się antyrządowych tekstów, które właśnie zaczął tam publikować Ziemkiewicz. To ma być bezstronny portal? Żenada.

 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta