On ma być następnym papieżem. Wiemy kto ma zastąpić Franciszka

On ma być następnym papieżem. Wiemy kto ma zastąpić Franciszka Źródło:

To nie są dobre czasy dla papieża Franciszka - jak pisaliśmy wcześniej, grupa kardynałów zmusza go do abdykacji. Ich działania są tak dalece posunięte, że wiadomo nawet kto miałby zastąpić obecnego przywódcę Kościoła katolickiego.

Jak informowaliśmy wcześniej, z uwagi na odróżniającą się od poprzedników retorykę i poglądy obecnego papieża, Franciszek nastawia do siebie wrogo nie tylko coraz więcej konserwatywnych wiernych, ale również wysoko postawionych duchownych.

To właśnie grupa 12 kardynałów, którzy wcześniej przyczynili się do wyboru papieża Franciszka, teraz chce zmusić go do abdykacji. Jak dowiedziały się media, głównym powodem takich działań kościelnych hierarchów jest obawa przed rozłamem w Kościele katolickim przez - delikatnie ujmując - różnice w katolickiej społeczności wynikające z ocen liberalnego a momentami też lewicowego przesłania, jakie śle do wiernych papież. Sprawa jest na tyle poważna, że wiadomo już kto ma być następcą papieża Franciszka.

Najczęściej wymienianym w watykańskich kuluarach kardynałem, który miałby przejąć przywództwo Kościołowi katolickiemu to Włoch - Pietro Parolina. Obecnie piastujący stanowisko sekretarza stanu w Stolicy Apostolskiej, a w przeszłości m.in. nuncjusza w Wenezueli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News