Fryzura ombre czy sombre na wiosnę? Podpowiadamy

Fryzura ombre czy sombre na wiosnę? Podpowiadamy Źródło: Wikimedia Commons/Priscilla Du Preez

Ombre czy sombre? To pytanie zadaje sobie wiele pań, które chciałyby tej wiosny postawić na sporą wizerunkową zmianę. Podpowiadamy, jak wybrać koloryzację tak, aby czuć się i wyglądać naprawdę doskonale.

Ombre jest jednym z najpopularniejszych trendów fryzjerskich od kilku lat. Nieco później powszechne wśród licznych fanek koloryzacji stało się także sombre. Czym się różnią? Przede wszystkim intensywnością przejścia koloru od ciemnych nasad do bardzo rozjaśnionych końcówek. Sombre to bowiem tak naprawdę "soft ombre". Chociaż jest im do siebie naprawdę niedaleko, różnica może zdziałać wiele.

Wielu fryzjerów zaznacza, że ombre wygląda najlepiej przy koloryzacji ciemnych włosów, gdyż rozdźwięk odcieni między nasadami i końcówkami jest wtedy wyraźnie widoczny. Sombre będzie za to doskonałe także dla blondynek, które chciałby wreszcie postawić na wizerunkową zmianę.

W przypadku drugiej z wymienionych koloryzacji okazuje się także, iż jest ona dużo bardziej nierównomierna niż pierwsza. Wygląda przez to naturalnie i świeżo, dlatego spodoba się przede wszystkim paniom, które nie są gotowe na bardzo dużą metamorfozę.

Ombre czy sombre na wiosnę 2019?

Dużym plusem ombre jest jednak za to fakt, że przy tego typu fryzurze nie trzeba się martwić o odrosty. Włosy naturalnie przechodzą od naturalnej barwy w jaśniejsze, więc kolejne farbowania nie będą potrzebne szybko. Kłopotem może ostatecznie okazać się oczywiście wypłukanie i spłowienie koloru, jednak w tym przypadku wiele zależy od fryzjera oraz wybranych przez niego kosmetyków.

Zarówno ombre, jak i sombre wyglądają najlepiej na średnich i długich włosach, a także przy popularnym w ostatnim czasie "long bobie". Nad tym, czy warto postawić na podobny sposób koloryzacji, powinny się jednak zastanowić panie z cienkimi, delikatnymi włosami. Mogą bowiem wyglądać znacznie gorzej niż we fryzjerskich katalogach i - co najgorsze - ulec dużemu zniszczeniu. W tym przypadku zaleca się przede wszystkim sombre, gdyż ombre nada najpewniej fryzurze niechlujnego charakteru.

Jako że obie koloryzacje cieszą się popularnością od lat, będą na czasie także tej wiosny. Warto jednak przy podejmowaniu decyzji o farbowaniu dobrać ją do długości swoich włosów, ich grubości oraz zastanowić się, czy jest się gotowym na dużą metamorfozę, czy jedynie lekkie, naturalnie wyglądające rozjaśnienie pasm.

Źródło: Jean Louis David

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News