Oliwia miała krwotok z nosa. Chwilę po podaniu leku zmarła

Oliwia miała krwotok z nosa. Chwilę po podaniu leku zmarła Źródło: .

Oliwia trafiła do szpitala z powodu niepozornego krwotoku z nosa, którego nie można było zatamować. Nikt nie przypuszczał, że jeszcze tego samego dnia serce dziewczynki przestanie bić.

Oliwia była uśmiechniętą 11-latką, która miała całe życie przed sobą. Dziewczynka w 2018 roku trafiła do szpitala w Nowej Rudzie z powodu pozornie niegroźnego krwotoku z nosa, którego jej rodzinie jednak w żadne sposób nie udało się zatamować. Dziewczynka mimo wizyty w szpitalu, czuła się dobrze i byłą uśmiechnięta. Wydawało się, że nic poważnego jej nie doskwiera, do czasu. 

W pewnym momencie lekarz, który się nią opiekował, Dariusz Z., zadecydował o podaniu dziecku antybiotyku o nazwie Biofurksym, bez uprzedniego zapytania mamy dziewczynki, czy ta uczulona jest na jakieś leki. Krótko po dożylnym podaniu leku, rozpoczął się niewyobrażalny horror, który zakończył się w najgorszy z możliwych sposobów. 

Oliwia umarła niedługo po podaniu leku

Pielęgniarka Zofia S. przyszła do sali Oliwii trzymając dwie strzykawki. Kiedy kobieta podała lek, dziewczynka zaczęła krzyczeć i uskarżać się na to, że wszystko ją piecze. Dodatkowo czuła ból pomiędzy łopatkami, a jej nogi zaczęły sinieć. Następnie z ust 11-latki zaczęła wydobywać się piana. Lekarze natychmiast podjęli reanimację, którą prowadzili przez ponad godzinę, niestety jednak bezskutecznie. 

Lekarze poinformowali rodziców dziewczynki, że na skutek podania leku nastąpiło natychmiastowe zatrzymanie akcji serca u ich dziecka. Dopiero wtedy zapytano ich o to, czy Oliwia, była uczulona na jakieś lekarstwa i okazało się, że owszem. Mama dziewczynki odpowiedziała, że 11-latka jest uczulona na Zinat.

 - Kur…a, przecież to to samo, bo ona dostała Biofurksym - miał krzyknąć lekarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zrozpaczeni rodzice nie mogą zrozumieć, jak mogło do tego dojść

 - Moja córeczka umierała w strasznych męczarniach. Wyła z bólu. Lekarz zaprowadził nas, byśmy się z nią pożegnali. Zapewniał, że nic złego nie zrobił  - wyznała mama Oliwii.

Jako przyczynę zgonu podano wstrząs anafilaktyczny, czyli silną reakcję alergiczną na podany dziewczynce antybiotyk, jednak uwagę rodziców Oliwii przykuło dziwne zachowanie pracowników placówki, a także to, jak ich córka zachowywała się po podaniu leku.

Małżeństwo zadecydowało o ekshumacji 11-latki i przeprowadzeniu kolejnej sekcji zwłok, podczas którego okazało się, że w ciele dziewczynki nie stwierdzono obecności antybiotyku, który miał być jej podany. Biegli doszli do wniosku, że mogło dojść do pomyłki lekowej i dziewczynce został podany potas.

 - W czasie pierwszej sekcji nie pobrano do badań próbek krwi córki. Nie zabezpieczono też strzykawki, z której podano jej lek. Trafiła do śmieci, mimo że lekarz zapewniał, iż ją zabezpieczyli. Zbyt późno zabezpieczono monitoring z sali, gdzie leczono Oliwię, bo początkowo policja uwierzyła lekarzowi, że tam nie ma kamery. Gdy sprawę przejęła prokuratura, okazało się, że jednak jest tam kamera, ale było już za późno, bo nagrania już się skasowały - dodaje Violetta Czuba, mama Emilii.

W tej sprawie prowadzone jest aktualnie śledztwo, przez co prokuratura nie chce ujawniać zbyt dużej ilości informacji. Mimo to rodzice Oliwii nie zamierzają się poddać w dążeniu do prawdy o śmierci swojej córki i doprowadzeniu winnych za to przed sąd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje znany aktor. Zmagał się z PRZERAŻAJĄCĄ chorobą. Opłakują go miliony
  2. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News