Znana aktorka ma nawrót raka

Znana aktorka ma nawrót raka Źródło: fot. Wikipedia Commons

Olivia Newton-John stała się gwiazdą po występie u boku Johna Travolty w musicalu Grease. Równocześnie z karierą aktorską bardzo prężnie realizowała się jako piosenkarka. Niestety wszystkie sukcesy w jej życiu zawodowym przyćmiła prywatna tragedia. Newton-John od ponad dwudziestu lat walczy z chorobą nowotworową. Niestety, przed nią kolejny etap tej walki.

Olivia Newton-John pierwszą diagnozę usłyszała w 1992 roku. Już wtedy wiedziała, że nie będzie to łatwa walka. Po dwudziestu pięciu latach od tego pamiętnego dnia w jej życiu, aktorka i piosenkarka ponownie musi zmagać się z nowotworem.

Olivia Newton-John ma nawrót raka

Po usłyszeniu diagnozy w latach 90-tych, Olivia Newton-John stała się jedną z większych propagatorek medycyny niekonwencjonalnej. Zaczęła także otwarcie agitować i zachęcać kobiety do badania piersi, tak żeby nowotwory piersi były wykrywane jak najwcześniej. Pierwsze starcie z rakiem było dla aktorki zwycięskie, ale po 11 latach musiała ponownie przystąpić do walki. Po wypadku samochodowym w 2013 roku, Olivia Newton-John przechodziła rutynowe badania. To, co lekarze uważali początkowo na jej ciele za ślad po pasie samochodowym, okazało się guzkiem nowotworowym. Rak piersi zaatakował ją z przerzutami. Także wtedy aktorka wygrała bitwę z chorobą. To nie był jednak koniec jej walki o życie. Olivia Newton-John przyznała w wywiadzie dla australijskiej telewizji Channel Seven, że usłyszała kolejną diagnozę stwierdzającą nawrót choroby. Tym razem nowotwór stwierdzono w dolnej części kręgosłupa. - Mój mąż jest zawsze przy mnie i wierzę, że wygram, taki jest mój cel - powiedziała podczas wywiadu.

Olivia Newton-John: w walce z rakiem stosuję wszystkie chwyty

Aktorka podkreśla, że walce z nowotworem stosuje wszystkie możliwe środki pomagające jej zwyciężyć i uśmierzyć ból. Otwarcie przyznaje się do używania marihuany, która ma właściwości przeciwbólowe. Lek dostarcza jej mąż, który hoduje konopie na balkonie. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, ponieważ aktorka mieszka w stanie zezwalającym na własną hodowlę do celów leczniczych. Starania Olivii Newton-John w walce z nowotworem zostały docenione przez ośrodek w Melbourne, który zajmuje się leczeniem klinicznym oraz prowadzeniem badań nad nowotworami. Ośrodek nosi obecnie nazwę Olivia Newton-John Cancer Wellness Research Centre.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Gwiazdor Idola popełnił samobójstwo? Ratownicy się poddali
  2. Była największą gwiazdą polskiej estrady. Umarła otoczona wyłącznie swoimi zwierzętami
  3. Avril Lavigne opublikowała szokujący list. „Pogodziłam się ze śmiercią”
Następny artykuł