Reprezentanci Zimbabwe, którzy na Igrzyskach Olimpijskich nie pochwalili się żadnymi dobrymi wynikami mają po powrocie do kraju ogromne kłopoty. Tamtejsze władze są wściekłe na sportowców i postanowiły, że trafią do więzienia za zmarnowanie publicznych pieniędzy. 

Na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio wyjechało 31 sportowców z Zimbabwe, jednak liczna reprezentacja nie była gwarantem sukcesów. Najlepszy wynik olimpijczyka z afrykańskiego kraju to ósme miejsce.

Taki wynik wyraźnie nie spodobał się władzom Zimbabwe. Prezydent tego kraju, 92-letni Robert Mugabe, wściekły na sportowców skomentował ich występ na międzynarodowej imprezie w ostrych słowach.

 – Zmarnowaliśmy nasze pieniądze na tych szczurów, którzy nazywają się sportowcami. Jeżeli nie jesteś gotów poświęcić się, aby zająć, chociażby czwarte lub piąte miejsce, jak udało się to Botswanie, to straciłeś nasze pieniądze. Gdybyśmy chcieli wysłać swoich ludzi do Brazylii, aby tylko odśpiewali hymn i pomachali flagami, to wysłalibyśmy kilka naszych ładnych dziewczyn i przystojnych chłopaków z Uniwersytetu Zimbabwe. Zapewniam, że pieniądze do nas wrócą, nawet jeżeli mieliby je oddawać przez dziesięć lat. Uznajmy, że daliśmy im pożyczkę, aby pojechali na wycieczkę do Brazylii. Oni są bezużyteczni. – powiedział prezydent Zimbabwe.

Jak donoszą z kolei lokalne media, przywódca afrykańskiego kraju spotkał się już z szefem policji i wydał rozkaz odnalezienia i aresztowania wszystkich olimpijczyków.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sportowe fakty wp

...

Zobacz również