Niezwykły gest Tokarczuk dla WOŚP. Przekazała na aukcję swoją replikę medalu noblowskiego

Niezwykły gest Tokarczuk dla WOŚP. Przekazała na aukcję swoją replikę medalu noblowskiego Źródło: Twitter / Olga Tokarczuk official

Olga Tokarczuk w ubiegłym tygodniu odebrała w Sztokholmie literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Dzisiaj pisarka ogłosiła, że replikę noblowskiego medalu przekazuje na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Olga Tokarczuk poinformowała za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, że przekazuje na tegoroczną aukcję WOŚP replikę medalu noblowskiego. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Medal trafił w ręce Jurka Owsiaka.

Olga Tokarczuk w zeszłym tygodniu odebrała literacką Nagrodę Nobla 

Tokarczuk odebrała Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa w zeszłym tygodniu, na oficjalnej gali w Sztokholmie. Dzisiaj, za pomocą Twittera, poinformowała o swoim wielkim geście. Jedna z trzech replik jej medalu noblowskiego trafiła w ręce Jurka Owsiaka i zostanie zlicytowana na aukcji podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Przekazuję replikę medalu noblowskiego na dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Replika, pierwsza z trzech, jest ręcznie wykonana z brązu i pokryta złotem w zakładzie Svenska Medalj w Eskilstunie. Siema! - napisano na Twitterze noblistki.

Wpisowi na Twitterze towarzyszy nagranie, pokazujące moment przekazania nagrody. Jurek Owsiak podkreślił w nim, że jest to niesamowicie wielki gest ze strony Olgi Tokarczuk.

- To jest ten medal, który w fanfarach, który w całym takim niesamowitym przepychu, ale w przepięknej uroczystości, przy aplauzie całego narodu polskiego odebrała Olga Tokarczuk w Sztokholmie. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi - powiedział prezes WOŚP.

Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu noblowskiego na tegoroczną aukcję fundacji WOŚP

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Swojej radości nie kryła również pisarka. Tokarczuk wspiera działania fundacji i z radością przekazała na aukcję swoją wyjątkową nagrodę.

- Jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić - wyznała kobieta.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Internauci są zachwyceni jej gestem. Pod wpisem noblistki pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy z gratulacjami i podziękowaniami. 

- Jurek i Olga, nasze dobra narodowe - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- Cudo! Jak by tak mieć kasiorkę odpowiednią, to bym powalczył... Już zazdroszczę temu, kto wylicytuje. Oczywiście zazdroszczę baaaaaardzo pozytywnie... a dla Pani Olgi kolejne wielkie brawa - dodał inny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą wywoływać raka. Naukowcy radzą uważać na lampy UV z salonów kosmetycznych
  2. Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek. Dziecko naszego napastnika przyjdzie na świat już niebawem
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News