Padł konkretny termin. Wiceminister rozwoju zdradziła, kiedy nastąpi otwarcie

Padł konkretny termin. Wiceminister rozwoju zdradziła, kiedy nastąpi otwarcie Źródło: Wikipedia/Ministerstwo Rozwoju

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, podczas rozmowy w radiowej Jedynce podała, kiedy możemy spodziewać się otwarcia kin w Polsce. Z powodu epidemii koronawirusa obecnie wyjście do kina jest niemożliwe. Alternatywą pozostają coraz liczniej uruchamiane kina samochodowe.

Olga Semeniuk w poniedziałek udzieliła wywiadu, w którym zapytaną ją m.in. o to, kiedy zostaną otwarte kina oraz czy istnieje szansa, że stanie się to 1 czerwca. Wiceminister poinformowała, że od kilkunastu tygodni trwają konsultacje z różnymi branżami, mające na celu przygotowanie ich do pracy w nowej rzeczywistości oraz reżimie sanitarnym. W poniedziałek mają rozpocząć się konsultacje z branżą kinową, a we wtorek z sektorem lotniczym.

Olga Semeniuk zdradza, kiedy zostaną otwarte kina

- Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju - wyznała wiceminister rozwoju. Najbliższy tydzień traktowany będzie jako czas, w którym należy jak najlepiej rozplanować i zaprojektować branże, które będą mogły przygotowywać się do odmrażania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca - poinformowała Olga Semeniuk. Wiceminister zastrzegła jednak, że konkretna data zostanie przekazana przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Najbliższe dni będą kluczowe przy podjęciu decyzji. Należy na bieżąco obserwować średnią zachorowań i na tej podstawie określić, czy będzie to dobry moment na otwarcie kin. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier przekazał wiadomość bardzo późno w nocy. Zapadła decyzja po wielogodzinnych naradach, potwierdziło się wiele spekulacji

2. Koniec „M jak Miłość”. Fani serialu nie spodziewali się takiego finału

W jednej z ostatnich rozmów Olgi Semeniuk z Polską Agencją Prasową wiceminister zapowiedziała, że w tym tygodniu prowadzone będą również rozmowy z przedstawicielami branż, które działają na tak zwanych wyspach usługowych w centrach handlowych. Dzięki otwarciu galerii handlowych wyspy powróciły do działalności, jednak wyłącznie te handlowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski komentuje aferę maseczkową. "To logicznie się nie broni"
  2. Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)
  3. Porażająca wiadomość o Polce, która wyrzuciła dziecko przez okno. Ujawniono, co wcześniej zrobiła dziecku
  4. Niestety, media przekazały tragiczne wieści. Nie żyje legendarny muzyk
  5. Oszałamiająco piękna żona Michała Żebrowskiego pokazała ciążowe zdjęcie. Kilka słów pod fotografią sprawiło, że wszystko stało się jasne
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News