Dziś nad ranem odeszła od nas ikona polskiej estrady. Wokalistka Maanam Olga Jackowska, znana szerzej jako Kora nie kryła się ze swoimi poglądami, które wyrażała bez ogródek. Jedne z jej ostatnich wypowiedzi politycznych nie wszystkim się spodobają. 

Kora w ostatnich latach życia, by skuteczniej walczyć z rakiem, wyjechała na Roztocze, gdzie zamieszkała wraz z mężem w ich wspólnym domu. Przyroda i praca w ogrodzie dawały jej szczęście i siłę.

Wiosną tego roku mówiło się nawet o powrocie wokalistki do show-biznesu. Informacje takie przekazali mediom jej przyjaciele. Niestety okazało się, że nigdy już nie obaczymy jej na scenie i nie usłyszymy jej charakterystycznego głosu.

Gwiazda Maanamu zmarła w Bliżowie około godziny 5:30. O śmierci poinformowała jej najbliższa rodzina. Swoje ubolewanie nad tak wielką dla polskiej kultury stratą wyrazili ludzie mediów, polityki i sztuki.

Olga Jackowska nie przepadała za obecną władzą

Wokalistka był bardzo otwarta na rozmowy polityczne. Nie ukrywała tego, co uważa o najwyższych urzędnikach, partiach i stanie naszego państwa. Nie pałała sympatią do PiS, PO i obecnej opozycji.

Artystka szczerze krytykowała prohibicję, którą obłożona jest marihuana oraz jako osoba, która wychowywała się w domu dziecka, popierała pomysł przyznania parom jednopłciowym prawa do adopcji.

Jarosław Kaczyński był nazywany przez nią „psujem”. Nie zgadzała się z działaniami Zjednoczonej Prawicy. Krytykowała podejście obozu władzy do imigrantów i propagowanej przez niego ksenofobii. Olga Jackowska doskonale zdawała sobie sprawę ze stanu swojego zdrowia i żałowała, że rządy PiS przypadły na koniec jej życia.

– Władza rozwala mój kraj. Partia zawłaszcza państwo. To niszczenie mojego szczęścia na finiszu życia. To wszystko, w co wierzyłam i na co pracowałam; Kaczyński to psuj. Wielki narodowy psuj. Mówimy, że jest inteligentny, że czyta książki. No może i czyta, ale inteligentny człowiek nie niszczy dobra i piękna. Nie hołduje brzydocie – mówiła o obecnej sytuacji w kraju Kora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda DDTVN o krok od nieszczęścia! Ogromna nieodpowiedzialność
  2. „Kobieta Rydzyka”. To ona stoi za szefem Radia Maryja
  3. Lech Wałęsa w żałobie. Prezydent przeżywa wielką stratę
  4. Horror! Sprzedają psy jak zabawki. Bez wody, związane i wciśnięte do pudełek
  5. Nick Jonas zaręczył się po dwóch miesiącach znajomości. Jego partnerka jest dużo starsza
Kora w dniu swoich 67. urodzin. Fot. Facebook/KORA
Okładka płyty Maanam „Łóżko”. Fot. Facebook/KORA
Kora w „Must be the music”. Fot. YouTube/
Plotek.pl

Znani faceci, którzy lubią przebierać się w damskie ciuszki [ZDJĘCIA]

Gwiazdy, które zostały rodzicami w 2018 roku [ZDJĘCIA]

źródło: newsweek.pl

Zobacz również