Ostatnie słowa Kory. Nie wszystkim się spodobają

Ostatnie słowa Kory. Nie wszystkim się spodobają

Dziś nad ranem odeszła od nas ikona polskiej estrady. Wokalistka Maanam Olga Jackowska, znana szerzej jako Kora nie kryła się ze swoimi poglądami, które wyrażała bez ogródek. Jedne z jej ostatnich wypowiedzi politycznych nie wszystkim się spodobają. 

Kora w ostatnich latach życia, by skuteczniej walczyć z rakiem, wyjechała na Roztocze, gdzie zamieszkała wraz z mężem w ich wspólnym domu. Przyroda i praca w ogrodzie dawały jej szczęście i siłę. Wiosną tego roku mówiło się nawet o powrocie wokalistki do show-biznesu. Informacje takie przekazali mediom jej przyjaciele. Niestety okazało się, że nigdy już nie obaczymy jej na scenie i nie usłyszymy jej charakterystycznego głosu. Gwiazda Maanamu zmarła w Bliżowie około godziny 5:30. O śmierci poinformowała jej najbliższa rodzina. Swoje ubolewanie nad tak wielką dla polskiej kultury stratą wyrazili ludzie mediów, polityki i sztuki.

Olga Jackowska nie przepadała za obecną władzą

Wokalistka był bardzo otwarta na rozmowy polityczne. Nie ukrywała tego, co uważa o najwyższych urzędnikach, partiach i stanie naszego państwa. Nie pałała sympatią do PiS, PO i obecnej opozycji. Artystka szczerze krytykowała prohibicję, którą obłożona jest marihuana oraz jako osoba, która wychowywała się w domu dziecka, popierała pomysł przyznania parom jednopłciowym prawa do adopcji. Jarosław Kaczyński był nazywany przez nią "psujem". Nie zgadzała się z działaniami Zjednoczonej Prawicy. Krytykowała podejście obozu władzy do imigrantów i propagowanej przez niego ksenofobii. Olga Jackowska doskonale zdawała sobie sprawę ze stanu swojego zdrowia i żałowała, że rządy PiS przypadły na koniec jej życia. - Władza rozwala mój kraj. Partia zawłaszcza państwo. To niszczenie mojego szczęścia na finiszu życia. To wszystko, w co wierzyłam i na co pracowałam; Kaczyński to psuj. Wielki narodowy psuj. Mówimy, że jest inteligentny, że czyta książki. No może i czyta, ale inteligentny człowiek nie niszczy dobra i piękna. Nie hołduje brzydocie - mówiła o obecnej sytuacji w kraju Kora.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda DDTVN o krok od nieszczęścia! Ogromna nieodpowiedzialność
  2. „Kobieta Rydzyka”. To ona stoi za szefem Radia Maryja
  3. Lech Wałęsa w żałobie. Prezydent przeżywa wielką stratę
  4. Horror! Sprzedają psy jak zabawki. Bez wody, związane i wciśnięte do pudełek
  5. Nick Jonas zaręczył się po dwóch miesiącach znajomości. Jego partnerka jest dużo starsza
Kora w dniu swoich 67. urodzin. Fot. Facebook/KORA Okładka płyty Maanam "Łóżko". Fot. Facebook/KORA Kora w "Must be the music". Fot. YouTube/
Plotek.pl źródło: newsweek.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News