Olga Jackowska: Gdzie pochowana jest ikona polskiej muzyki?

Olga Jackowska: Gdzie pochowana jest ikona polskiej muzyki? Źródło: Wikimedia Commons/Mateusz Opasiński

Olga Jackowska gdzie pochowana została jedna z największych gwiazd w historii polskiej estrady? Popularna Kora spoczęła w bardzo doborowym towarzystwie.

Olga Jackowska gdzie pochowana jest gwiazda polskiej muzyki? Bardziej znana pod swoim pseudonimem scenicznym "Kora", niż prawdziwym imieniem i nazwiskiem, związana była z zespołem Maanam, z którym nieprzerwanie od 1976 do 2008 roku koncertowała. W roku 2012 Jackowska wydała solową płytę „Ping pong – małe wolności”. Młodzi ludzie mogą kojarzyć ją z bycia jurorką w programie „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. 

Odeszła 28 lipca 2018 roku. Miała 67 lat. Zmarła wśród bliskich i ukochanych zwierząt. Cztery lata przed śmiercią po raz pierwszy przyznała, że choruje na nowotwór. Wyznanie o chorobie wstrząsnęło całą polską. Trudno uwierzyć, że minął ponad rok od kiedy nie ma jej wśród nas. 

8 sierpnia zeszłego roku o godzinie 11 odbyła się ceremonia pogrzebowa. Ci wszyscy, którzy nie byli obecni mogli obejrzeć transmisję w telewizji. Pogrzeb Kory nie należał do tradycyjnych. Jak sama wielokrotnie przyznawała, nie była związana z kościołem. Po śmierci pojawiły się plotki jakoby w ostatnich chwilach życia przyjęła ostatnie namaszczenie, jednak szybko zostały zdementowane przez Kamila Sipowicza.

- Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów - powiedział partner Kory.

Przypominamy, że Olga Jackowska przez swoje nieprzyjemne wspomnienia z kościołem nigdy nie ukrywała niechęci wobec kleru, więc tradycyjny pogrzeb w ogóle nie był brany pod uwagę. 

Kora grób - jak trafić? 

Olga Jackowska została pochowana na warszawskim Cmentarzu Wojskowym. Żeby znaleźć jej grób musimy kierować się w stronę Alei Zasłużonych, znajduje się tam kwatera "K", a w rzędzie 14., w grobie numer 7 spoczywa Kora. Odwiedzając miejsce jej pochówku, możemy przy okazji odnaleźć groby innych wybitnych i popularnych osób takich jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Religa czy Barbara Wachowicz.

Chociaż Kory nie ma już z nami, pozostawiła nam niesamowity dorobek muzyczny. Jej głos możemy usłyszeć na jedenastu studyjnych albumach zespołu Maanam, płytach solowych artystki i na płytach z jej występem gościnnym. Na zawsze zostaną z nami piosenki takie jak "Kocham Cię, kochanie moje" czy "Krakowski spleen". 

źródło: radio zet 

Następny artykuł