W ubiegłym tygodniu w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o Pierwszej Damie, który traktował m.in. o jej rzekomych kłopotach małżeńskich. Niepotwierdzone plotki podane jako fakty w artykule wywołały burzę m.in. w środowisku dziennikarskim. 

Sam artykuł „Pierwsza Dama tańczy sama” to reakcja jednej z dziennikarek Gazety Wyborczej na brak obecności Agaty Dudy w mediach, w debacie publicznej a nierzadko także przy boku swojego męża, prezydenta Andrzeja Dudy.

Małgorzata Niemczyńska – autorka kontrowersyjnego artykułu, który wywołał ogromne oburzenie w środowiskach popierających obóz władzy a także w środowisku dziennikarskim – oparła swoje tezy na „informacjach anonimowych znajomych” Pierwszej Damy. Najbardziej kontrowersyjną tezą w artykule weekendowej Gazety Wyborczej była ta o rzekomych problemach w małżeństwie Dudów, które ma być na końcowym etapie, czyli w trakcie rozwodu.

 – Jest to stek najbardziej plugawych i chamskich plotek jakie kiedykolwiek czytałem w polskiej prasie – oburzał się Robert Mazurek, publicysta jednego z prorządowych portali.

Jak się okazuje, nie tylko środowiska i osoby przychylne Prawu i Sprawiedliwości poczuły się zniesmaczone artykułem Wyborczej. W ostrych słowach skomentowała go także jedna z czołowych polskich dziennikarek, której o sympatię do obecnego obozu władzy nie można raczej podejrzewać.

 – Chciałam tylko powiedzieć, że artykuł w „Gazecie Wyborczej” o pani prezydentowej jest skandaliczny. Takiego szamba dawno nie widziałam – powiedziała oburzona Olejnik na antenie Radia Zet.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: niezalezna wpolityce

Zobacz również