GIS ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów popularny olej. Jego skład woła o pomstę do nieba

GIS ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów popularny olej. Jego skład woła o pomstę do nieba Źródło: Pixnio

Olej, który możesz mieć w swojej kuchni, został wycofany ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed jego spożywaniem. Koniecznie sprawdź, czy w ostatnim czasie produkt nie trafił do twojego domu.

Popularny olej jest produktem, którego dotyczy jedno z ostatnich ostrzeżeń publicznych dotyczących żywności, wydanych przez GIS. Jak donoszą przedstawiciele instytucji, konsumenci nie powinni spożywać produktu. Jego skład budzi poważne zastrzeżenia.

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2954 ± 857 µg/kg) oraz estry 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) na poziomie 8937 ± 1787 µg/kg - czytamy w komunikacie.

Olej został wycofany ze sklepów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzeczony olej ryżowy SoRiso można kupować w 500-mililitrowych butelkach. Wycofana partia nosi numer E411 (data trwałości: 15.10.2021). Za jej produkcję odpowiada przedsiębiorstwo Italmex Warszawa Sp. z o.o., które podjęło już serię działań, mających na celu ochronę konsumentów.

- Italmex Warszawa Sp. z o.o. po otrzymaniu wyników badań ww. produktu dobrowolnie rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku, poinformowała swoich odbiorców oraz wstrzymała kolejne zamówienia i zwróciła bieżące przesyłki produktu do producenta. Dodatkowo przedsiębiorca we własnym zakresie zlecił kolejne badania produktu - przekazano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Brutalne morderstwo Polaka za granicą. Służby odnalazły tragiczny dowód, nie miał żadnych szans
2. Do końca walczyli o jej życie, niestety, śmierć zabrała ją za wcześnie. Przekazano informacje o kolejnej ofierze śmiertelnej tragedii w Bukowinie
3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

Sprawdź, czy nie masz wycofanego produktu w swojej kuchni

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi obecnie dodatkowe postępowanie wyjaśniające w sprawie. Przygląda się także dalszym działaniom Italmex Warszawa Sp. z o.o. Jeżeli macie w swojej kuchni rzeczony olej, pamiętajcie, aby zrezygnować z jego używania i spożywania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Polacy pracujący za granicą będą oburzeni. Już niedługo zapłacą skarbówce ogromne pieniądze
  3. Pedofil zaatakował 11-latkę. Załatwiła go w najlepszy sposób, mężczyzna do końca życia będzie odczuwał ból na samą myśl
  4. Tomasz Stockinger walczy z poważną chorobą. Wypłynęły nowe informacje, sytuacja jest wyjątkowo napięta
  5. Najpierw zgwałcił swoją córeczkę, później jej koleżankę. Ujawniono, jak haniebnych czynów dopuścił się 41-letni Polak

Źródło: GIS

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News