Trudno mi się odnieść do wydarzeń spod i wewnątrz warszawskiej siedziby Państwowej Komisji Wyborczej bo z jednej strony ten wyborczy kabaret, którego jesteśmy świadkami od kilku dni zakrawa o pomstę do nieba a z drugiej nie jestem zwolennikiem demokracji więc nie widzę sensu w jej bronieniu. Zakładając jednak, że skoro przyszło nam funkcjonować w upośledzonym i demokratycznym systemie to możemy przymknąć oko oraz sumienie i ten jeden raz wykorzystać możliwości jakie on daje by spróbować go obalić w myśl zasady „ognień zwalczaj ogniem”. Dlatego też mogę jedynie żywić nadzieję, że cała ta sytuacja nie zakończy się szybką rezygnacją okupujących a to jedno wydarzenie przerodzi się w krótkim czasie w coś sensownego, w coś co pozwoli nam się uwolnić od szkodliwego ustroju w jakim aktualnie przyszło nam funkcjonować.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję mediów. Niektóre relacje są bardziej wyważone i obiektywne a inne podszyte niezdrowymi emocjami od entuzjazmu do zwykłej nienawiści. Jednym słowem wszystko wygląda w porządku jak na niestety pluralistyczną niestety demokrację. Moją uwagę zwróciła jednak dziwna zgodność odwiecznych wrogów na rynku medialnym, tj. niezależna.pl (czyli de facto PiS), fronda.pl (przy okazji każdych wyborów tuba PiS) oraz Gazety Wyborczej, w ocenie wydarzeń w Warszawie.

Opinie i określenia jakie pojawiły się na Wyborczej tj. „skandaliczna okupacja oszalałych zwolenników teorii spiskowych” itp., nikogo raczej nie dziwią, wszak wszystko co uderza w interesy obecnego układu, dla Wyborczej jest szalone, niebezpieczne i wymagające ostrej reakcji organów państwa. Dziwi natomiast reakcja Prawa i Sprawiedliwości oraz jej satelickich mediów, które dotychczas starały siebie przedstawiać jako radykalnych przeciwników rządzącego nami układu postkomunistów, agentów bezpieki i zwykłych pożytecznych idiotów. Finansowana przez partię Kaczyńskiego niezależna.pl natychmiast po zajęciu siedziby PKW przez narodowców i korwinistów opublikowała oświadczenie PiSu, które negatywnie odnosi się do sposobu w jaki protestujący chcą wywrzeć presję na krajowych władzach:

„Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem  podania wyników wyborów samorządowych.” – pełne oświadczenie TUTAJ

Reakcja „prawych i sprawiedliwych” to jednak nic w porównaniu do tego co nasmarowała fronda.pl, która jak na zawołanie tuż po publikacji oświadczenia PiSu nasmarowała tekst godny nagrody im. Josepha Goebbelsa. Poświęcona redakcja by skompromitować okupujących PKW w oczach swoich czytelników i wyborców Kaczyńskiego uknuła teorię spiskową jakoby narodowcy i korwiniści byli „V kolumną Putina” a ich działania podyktowane są żądzą destabilizacji państwa, z pewnością na zamówienie obcego wywiadu.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Teraz każdy kto choć trochę interesuje się polityką może zobaczyć jaki mamy rzeczywiście układ sił broniących tego burdelu, w którym żyjemy. Wreszcie rzekomo patriotyczne PiS (które dla „sprawy” jest w stanie wąchać się nawet z komuchami), jej satelita niezależna.pl i wspierana przez Kościół katolicki fronda.pl pokazały, po której stronie tak naprawdę stoją. Pokazały dobitnie, że stoją w jednym szeregu z Wyborczą, oszustami, złodziejami i komunistami z Wiejskiej.

...

Zobacz również