Oktoberfest świeci pustkami. Turyści nie przyjeżdżają i to nie wina piwa

Oktoberfest świeci pustkami. Turyści nie przyjeżdżają i to nie wina piwa Źródło: źródło: wikimedia.org, flickr.com

183. Oktoberfest, który trwa właśnie w Monachium, jak na razie nie należy do rekordowych pod względem liczby uczestników. Organizatorzy wydarzenia podali właśnie informacje, ile gości zdążyło już zawitać na festynie. Okazuje się, że niemiecki festiwal piwa świeci pustkami.

Według organizatorów imprezy, jak dotąd na Oktoberfeście w ciągu pierwszego tygodnia festynu zjawiło się o połowę mniej osób, niż w analogicznym czasie w zeszłym roku. Powodem tak niskiej frekwencji ma być pogoda, która nie dopisała w Monachium.

Przede wszystkim jednak to strach przed kolejnym zamachem terrorystycznym zniechęca ludzi do wzięcia udziału w imprezie. W Bawarii bowiem wciąż żywe są wspomnienia z zamachów, które miały tam miejsce w okresie letnim.

Jak dotąd doroczne święto piwa odwiedziło 500 tys. osób. Organizatorzy odważnie przewidywali jednak wcześniej, że do 3 października, kiedy to Oktoberfest się zakończy, 6 milionów ludzi zjawi się na imprezie. Okazuje się, że turystów może być znacznie mniej.

W sprawie głos zabrał burmistrz Monachium, Dieter Reiter, który wyraził nadzieję, że pogoda ulegnie poprawie. Podkreślił też, że 600 policjantów chraniających imprezę, powinno sprawić, że odwiedzający będą mogli czuć się bezpiecznie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rp.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News