Gdy cały świat był zszokowany okrucieństwem zamachu w Manchesterze, a wiele osób pogrążyło się w smutku i żałobie, internet wypełnił się agresywnymi komentarzami, których adresatami byli muzułmanie. Wtedy jednak na Twitterze pojawiło się zdjęcie taksówkarza, który jako wyznawca islamu miał za darmo rozwozić do domów dzieci uczestniczące wcześniej w koncercie. Jak się jednak okazuje, było to jedynie medialne kłamstwo.

Fotografia, którą jako pierwszy na szeroką skalę udostępnił „Cosmopolitan” przedstawia mężczyznę o ciemnej karnacji i charakterystycznym zaroście. Jako taksówkarz miał on proponować dzieciom uczestniczącym w koncercie Ariany Grande darmowy transport do domów. Od razu więc wiele osób stanęło w obronie muzułmanów, używając jego postawy jako głównego argumentu. Nie był on jednak najlepszy, gdyż… mężczyzna wcale nie jest wyznawcą islamu.

Jak się ostatecznie okazało, bohater zdjęcia wyznaje sikhizm, religię pochodzącą z Indii. Według znawców tematu jest to po prostu synteza islamu i hinduizmu. Przede wszystkim sprzeciwia się jednak wojnom religijnym i unika podziałów wśród ludzi, twierdząc, że Boga można czcić pod każdym imieniem. Poza tym wielu internautów zastanowił także fakt, że do zamachu doszło późnym wieczorem, a na zdjęciu jest jasno, jak za dnia.

...

Zobacz również