Zarzuty dotyczące upolitycznienia Telewizji Polskiej dokonującego się pod wpływem Jacka Kurskiego pojawiały się w internecie niejednokrotnie. Teraz jednak Polacy postanowili przypomnieć o tym… pod samym oknem prezesa TVP.

„Uwaga! Strefa propagandy” oraz „TVPiS” to napisy z plakatów, które pojawiły się przed budynkiem telewizji publicznej przy ul. Woronicza w Warszawie. Nie wiadomo, kto je rozwiesił, gdyż nie pochwalił się tym oficjalnie. Przechodnie, którzy je zauważyli, szybko jednak podzielili się nimi w internecie.

Przekaz autora jest chyba jasny. Powrócił on po raz kolejny do zarzutów upolityczniania mediów przez Prawo i Sprawiedliwość. Jego pomysłowość bardzo rozbawiła, ale i jednocześnie zasmuciła internautów. Z jednej strony popisał się on bowiem niemałą inwencją twórczą, z drugiej jednak wskazał na istotny i poważny dla siebie problem, z którym mają zmagać się polskie media.

Wiele osób komentując zdjęcia plakatów, kolejny raz wyśmiewa także sprawę opolskiego festiwalu. Stwierdzają oni zgodnie, że grafiki prawdopodobnie nie znikną szybko z ulicy, gdyż Kurski ma teraz znacznie większe problemy. Czas pokaże więc, czy prezes TVP i jej pracownicy mają dystans do siebie oraz jak sami postrzegają zobrazowany przez anonimowego twórcę problem.

...

Zobacz również

Fot. czytelnik natemat.pl