Do sieci trafiło przerażające, okropne nagranie. Widać na nim kobiety, który były przemocą przymuszane do uprawiania seksu.

Żołnierze z Cesarskiej Armii Japońskiej podczas II wojny światowej masowo zmuszali kobiety do prostytucjiJak dowiedli naukowcy z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, bazując na amerykańskich nagraniach, liczba ofiar tych nieetycznych usług może wynosić nawet dwieście tysięcy.

Odzwierciedleniem zdaje się osiemnastosekundowe nagranie, w którym można dostrzec grupę siedmiu przerażonych ofiar stojących przed chińskim kapitanem. Film pochodzi z 1944 roku. Został nakręcony tuż po uwolnieniu kobiet w mieście Yunan.

Jak zidentyfikowano po dotarciu do materiału, poszkodowanymi okazały się Koreanki. Dlatego też to Korea Południowa stara się dowieść prawdy dotyczącej prostytucji kobiet podczas II wojny światowej. Japończycy z kolei przez lata nie chcieli przyznać się do popełnionej przez lata zbrodni.

Na przełomie 1937 i 1938 roku dwieście tysięcy osób zostało zmuszonych do niewolnictwa seksualnego. Japońscy dowódcy postanowili stworzyć… domy publiczne, do których trafiały kobiety z podbitych wówczas terenów.

Materiał audiowizualny wydaje się ważnym dowodem w sprawie zmuszania kobiet do świadczenia usług seksualnych. W 2015 roku Japonia stworzyła fundusz, z którego wypłaca odszkodowania koreańskim ofiarom. Liczba żyjących ofiar jest trudna do oszacowania, bowiem praktykom seksualnym były poddawane już dwunastolatki.

 

...

Zobacz również