Okropne. Jedno zdanie obnaża obrzydliwą prawdę o polskim Kościele

Okropne. Jedno zdanie obnaża obrzydliwą prawdę o polskim Kościele

To, co wyznaje o polskim Kościele znany publicysta, na pewno nie spodoba się nikomu w rządzącej partii. Tak źle, jak teraz ponoć jeszcze nie było! 

Waldemar Kuczyński jest ekonomistą i dziennikarzem, od lat publikującym w największych polskich czasopismach, telewizjach i portalach. Współpracował mi.in. z "Gazetą Wyborczą", "Rzeczpospolitą", "Wirtualną Polską" czy z TVN24. Na początku lat 90. pełnił funkcję ministra przekształceń własnościowych. Od dawna pan Waldemar jest też krytykiem obecnej partii rządzącej. Teraz na swoim Twiiterze wyraził zdanie o kondycji polskiego Kościoła katolickiego. - Mam 78 lat. Przyjąłem wszystkie sakramenty świeckie, bez ostatniego. Nie pamiętam, by Kościół miał tak podłe oblicze, jak dziś - stwierdził Kuczyński. Jego wypowiedź ma odniesienie do politycznych wypowiedzi polskich hierarchów. Warto przypomnieć chociażby słowa arcybiskupa  gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia. Według niego w  preambule obecnie obowiązującej konstytucji nie ma odniesienia do najwyższych wartości, czyli  "Boga w Trójcy Jedynego". Arcybiskup Głódź stwierdził również brak prawdziwej Solidarności między ludźmi w naszym kraju:"Solidarność to jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu". Arcybiskupowi wyraźnie przeszkadza nagromadzenie w życiu publicznym wrogich postaw, złorzeczenia i obelg.

Więcej takich wypowiedzi

Głos gdańskiego duchownego to nie jedyna wypowiedź hierarchy o wyraźnie politycznym wydźwięku. Swoje dorzucił podczas homilii w Radzyminie arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser. - Łono matki staje się miejscem śmierci dziecka na jej życzenie. Uznaje się, że dzieci nie mają prawa żyć, bo chore, bo niewarte kochania, bo przeszkadzają zdrowym i pięknym - powiedział  zdecydowanie duchowny. Dodał także, że aborcja jest według niego "bezpośrednią obrazą Maryi". Wypowiedź Kuczyńskiego ma związek z wydarzeniami, jakie dzieją się wokół ojca Tadeusza Rydzyka. Spółka Geotermia Toruń, kontrolowana przez Fundację Lux Veritatis ma dostać w najbliższym czasie wielką dotację. Sięga ona 20 mln zł z funduszy unijnych. Za ich podział odpowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News