Kobietę bolało oko. Lekarze wyjęli z jej gałek coś budzącego najgorszą trwogę

Kobietę bolało oko. Lekarze wyjęli z jej gałek coś budzącego najgorszą trwogę Źródło: .

Oko jest bardzo złożonym i delikatnym narządem. Wie o tym każdy, komu kiedykolwiek dostało się tam ciało obce. Jednak u tej kobiety było to coś niezwykłego.

Oko jest niezwykle istotnym narządem, który odpowiada za jeden z naszych zmysłów. Co więcej, osoby, które urodziły się tylko z jedną gałką oczną, nie widzą w trójwymiarze. Dodatkowo nasze oczy są bardzo czułe, a każde ich podrażnienie jest przez nas bardzo mocno odczuwane. Kobieta, myśląc, że ma zwykłą infekcję, udała się do lekarza. Gdy tam była wszystkich zatkało ze zdumienia.

Myślała, że jej oko zaatakowała infekcja, bardzo się pomyliła

Niekiedy zdarza się, że do naszego oka wpadnie jakieś ciało obce. Paproch, ziarenko piasku, czy inny drobiazg. Większość z nas zacznie, odruchowo pocierać gałkę pogarszając tylko sprawę. W takim wypadku należy wypłukać ciało obce, najlepiej używając soli fizjologicznej, ale z faktu jej braku można użyć wody.

Podczas sprzątania rodzinnego grobu mieszkanka Tajwanu poczuła, że coś dostało się od jej oka. Kiedy powieka kobiety bardzo spuchła wywołując okropny ból, postanowiła udać się do szpitala. Wszyscy podejrzewali, że to zwykła infekcja, ale bardzo się pomylili.

Lekarz przy pomocy mikroskopu dokładnie przyjrzał się oku swojej pacjentki i zauważył coś, co wyglądało jak nogi owada. Doktor nie mógł uwierzyć własnym oczom, a dalsze badanie potwierdziło jego przypuszczenia. Okazało się, że faktycznie w kanale łzowym kobiety zagnieździły się cztery pszczoły, a dokładniej tak zwane pszczoły potowe.

Owady żywiły się łzami 29-latki i były powodem jej nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście lekarzom ze Szpitala Uniwersyteckiego Fooyin na Tajwanie udało się wydobyć, nie uszkadzając wzroku kobiety. Dodatkowo fakt, że 29-latka nie tarła oka, sprawił, że jej gałka oczna została nienaruszona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze jednogłośnie stwierdzili, że był to pierwszy tego typu przypadek na całym świecie i raczej mało prawdopodobne, żeby się powtórzył, mimo że owady te występują na całym świecie. Zazwyczaj przyciągane są przez nasz potem, ale nie są niebezpieczne. Żądlą jedynie w przypadku zagrożenia.

 - Widziałem coś, co wyglądało jak nogi owadów, więc powoli i pojedynczo wyciągałem je pod mikroskopem, starając się przy tym nie uszkodzić ich ciał - mówił dyrektor szpitala okulistycznego, doktora Hung Chi-ting cytowany przez "The Guardian".

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

 

źródło: Gazeta.PL

Następny artykuł