Ojciec rzuca Morawieckiemu kłody pod nogi. Premier może się po tym nie podnieść

Ojciec rzuca Morawieckiemu kłody pod nogi. Premier może się po tym nie podnieść Źródło: fot. wikipedia.org

Ojciec premiera po raz kolejny dał dowód na to, że los polityczny jego syna jest mu obojętny. W wywiadzie dla "Do Rzeczy" przedstawił swoje poglądy na polską politykę zagraniczną, a także na sytuację związaną z aferą dotyczącą Sądu Najwyższego.

Kornel Morawiecki jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, na łamach Pikio wielokrotnie o nim pisaliśmy. Wywiad, którego udzielił dla "Do Rzeczy" jest jego kolejnym wystąpieniem, w którym swoją wypowiedzią przekracza granice obowiązujące szeregowych polityków obozu rządzącego. To, co dla zwykłych posłów jest czerwoną linią, zdaje się nią nie być dla ojca premiera RP. - Nie róbmy z już rozkradzionego wraku narodowej relikwii - powiedział dziennikarzom. Uderzył tym samym w jedno z najbardziej newralgicznych miejsc polityki krajowej prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego. Przypominamy, że jedną z obietnic wyborczych tego czołowego polityka Prawa i Sprawiedliwości było właśnie ujawnienie prawdy o katastrofie smoleńskiej. Podstawą do wyjaśnienia całej sprawy miał być właśnie wrak, od 2010 roku przetrzymywany w Rosji.

Morawiecki naraził się Kaczyńskiemu

- Nie przywiązywałbym wagi do szczątków tupolewa. I tak niczego nowego się o tej katastrofie nie dowiemy - stwierdził ojciec premiera. Nie wiemy jak długo lider ugrupowania Wolni i Solidarni pozostanie bezkarny, wszystko wskazuje na to, że na razie prezes PiS toleruje jego wypowiedzi. Należy zadać pytanie jak długo będzie trwał taki stan i kiedy elita obozu władzy uciszy niepokornego Morawieckiego. Możliwe, że Kornel Morawiecki jest otoczony parasolem ochronnym przez swojego syna i właśnie z tego powodu pozwala sobie na więcej. Trudno powiedzieć, jak jest naprawdę i czy nie odbije się to na wizerunku premiera. Zdaniem wielu wyborców, silny premier to silna Polska i podważanie pozycji jednej z najważniejszych osób w państwie nie może wyjść na dobre nikomu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński w coraz gorszym stanie. Jest źle
  2. Wyciek z PiS! Przypadkiem ujawniono kluczową decyzję Morawieckiego
  3. Polska marka bezprawnie wykorzystała wizerunek Taco Hemingwaya
  4. Głaszcząc lub wołając tego psa, możesz zrobić komuś krzywdę
Morawiecki fot. wikipedia.org Morawiecki fot. flickr.com Morawiecki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News