Chociaż ojciec prezydenta, Jan Duda, rzadko komentuje poczynania swojego syna na bardzo odpowiedzialnym stanowisku, tym razem postanowił otwarcie wypowiedzieć się w sprawie decyzji dotyczącej weta ustaw o KRS oraz SN. Bez wątpienia nie wszystkim spodoba się jednak bezpośredni ton radnego z ramienia PiS.

– Mam pełne zaufanie do syna. Mogłem snuć różne scenariusze, ale w tej sytuacji były dwa: skierowanie ustaw do Trybunału Konstytucyjnego lub zawetowanie – powiedział dziennikarzowi dziennikpolski24.pl prof. Jan Duda. Dodał także kilka prywatnych słów w tej kwestii, które bez wątpienia podbudują samego prezydenta.

– Jestem dumny z syna za podjęcie odpowiedzialnej decyzji – stwierdził otwarcie ojciec Andrzeja Dudy, sygnalizując bardzo silne poparcie dla podjętych przez niego kroków.

Jako że Jan Duda sam jest radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, prawdopodobnie nie wszystkim jego wyborcom spodobają się słowa na temat upragnionego przez opozycję weta. Profesor stanął jednak stanowczo po stronie syna i jego polityki, czym zaskarbił sobie zapewne zaufanie innej grupy obywateli.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również