Ojciec Macierewicza zginął w tajemniczych okolicznościach

Ojciec Macierewicza zginął w tajemniczych okolicznościach

Antoni Macierewicz jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki. Okazuje się, że duże znaczenie w kwestii ukształtowania jego charakteru może mieć rodzinna tragedia. Ojciec Macierewicza zginął bowiem w tajemniczych okolicznościach, gdy ten był małym dzieckiem.

Ojciec Macierewicza został znaleziony martwy, gdy jego syn był jeszcze kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Antoni do dziś nie może sobie z tą tragedią poradzić i próbuje tę sprawę wyjaśnić.

Ojciec Macierewicza zmarł w tajemniczych okolicznościach

Docent Zdzisław Macierewicz, wykładowca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zmarł w tajemniczych okolicznościach. Do tragedii doszło 11 listopada 1949 roku. Ojciec Macierewicza zginął w swojej pracowni przy ulicy Wawelskiej w Warszawie. Znaleziono go martwego dwie godziny po najściu funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Antoni Macierewicz do dziś twierdzi, że został on zamordowany przez komunistów. Na łamach „Dziennika”, w 2008 roku o kulisach śmierci Zdzisława Macierewicza opowiadał jego kolega z uczelni, profesor Zbigniew Ryszard Grabowski. Mówił wtedy, że docent „został ostrzeżony, że UB jest na jego tropie”. Jak twierdził, miało to mieć związek z „rzekomą siatką szpiegowską francuskiego konsula w Szczecinie”. – Macierewicz w gabinecie na Pasteura wypił szklankę roztworu cyjanku potasu. Gdy po niego przyszli, już nie żył – relacjonował prof. Grabowski. Nie pozostał po nim żaden list, a konkretne motywy jego śmierci pozostają nieznane.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niewiarygodne! Próbowano zamordować Radosława Sikorskiego
  2. Caritas dostał wreszcie pieniądze od PiS. Na to je przeznaczą
  3. Kupiliście to? Natychmiast to oddajcie, zagraża waszemu życiu
Źródło: msn.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News