Ojciec chrzestny przeszedł do historii. Powstała gra w oparciu o tę historię

Ojciec chrzestny przeszedł do historii. Powstała gra w oparciu o tę historię Źródło: screenshot/Ojciec chrzestny

Ojciec chrzestny - seria dramatów gangsterskich opowiadających o losach mafijnej rodziny Corleone, która w latach 40. i 50. rządziła w Nowym Jorku. Film określany jest mianem arcydzieła kina, któremu trudno dorównać, choć od jego premiery minęło prawie pięćdziesiąt lat.

Ojciec chrzestny to trylogia filmowa, stworzona przez Francisa Forda Coppolę, który zajął się reżyserią oraz Mario Puzo, odpowiedzialnego za scenariusz. Film do dziś pozostaje legendarny, a jego kolejne części cieszą się niegasnącą popularnością. Czy produkcję można obejrzeć online? Odpowiadamy na to pytanie pod koniec artykułu.

Produkcja filmowa została nagrodzona Oscarem w aż trzech kategoriach: za najlepszy film, najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz najlepszy scenariusz. Ojciec chrzestny spotkał się nie tylko z uznaniem krytyków, ale również podbił serca publiczności. Historia skupia się wokół patriarchy rodziny Corleone, Don Vito i dwóch synów, którzy zaparcie walczą o władzę i przychylność ojca. Kontynuacją pierwszej części jest Ojciec chrzestny II i III.

W obsadzie filmu znajdują się same gwiazdy:

 • Marlon Brando jako Vito Corleone
 • Al Pacino jako Michael Corleone
 • James Caan jako Santino „Sonny” Corleone
 • Robert Duvall jako Tom Hagen
 • Diane Keaton jako Kay Adams
 • John Cazale jako Frederico „Fredo” Corleone
 • Talia Shire jako Connie Corleone
 • Richard S. Castellano jako Peter Clemenza

Ojciec chrzestny online. Czy na CDA można obejrzeć wszystkie części?

Na międzynarodowym serwisie oceniania filmów IMDb film oceniany jest na 9,2 na 10 możliwych punktów. Cała seria z ojcem chrzestnym w roli głównej co jakiś czas emitowana jest na różnych kanałach telewizyjnych. W niektórych kinach oferowane są maratony filmowe miłośnikom tego gatunku. 

Jeśli nie macie ochoty wybierać się do kina ani wyczekiwać, aż zapowiedź produkcji pojawi się w telegazecie, Ojca chrzestnego możecie obejrzeć online. Jego pierwsza część dostępna jest na platformie streamingowej HBO GO. Podobnie jak na YouTube'ie użytkownicy, którzy wykupią dostęp, mogą obejrzeć film bez reklam. Jednorazowy dostęp w serwisie YouTube kosztuje około 11 złotych, natomiast miesięczna subskrypcja HBO - 20 złotych, przy czym nowi widzowie mogą skorzystać również z darmowego miesiąca próbnego.

Ojca chrzestnego możemy również obejrzeć online na platformie CDA. Zapewne jest więcej portali, które udostępniają to wideo, jednak należy uważać, do legalności niektórych z nich mamy dużo wątpliwości. Jeśli chcecie oglądać filmy online, zawsze korzystajcie ze sprawdzonych źródeł.

Ojciec chrzestny - gra również zyskała wielu fanów

Inspiracją do powstania gry o tym samym tytule był oczywiście kultowy film. Gra komputerowa została wydana w 2006 roku. Za jej powstanie odpowiada Electronic Arts i jest połączeniem GTA i Mafii. Gracz wciela się w Aldo Kid Trapani, młodego mężczyznę, który rozpoczyna swoją mafijną karierę.

Sceneria i oprawa muzyczna zawiązują klimatem do pierwowzoru, głosu głównym postaciom użyczają aktorzy grający niegdyś w filmie. Na liście znajdują się między innymi Marlon Brando jako don Vito Corleone, James Caan jako Sonny Corleone, Robert Duvall jako Tom Hagen i Abe Vigoda jako Salvatore Tessio. Zabrakło jednak kluczowej postaci - Ala Pacino.

 1. The Rain na Netflix. Rusza nowy sezon hitu platformy
 2. John Wick 3 wzbudza emocje. Keannu Reeves w trzeciej odsłonie sagi
 3. Gdzie obejrzeć Czarnobyl HBO? Serial dostępny w sieci
 4. Nowy Aladyn już zachwyca. Czy film jest wiernym odwzorowaniem bajki Disneya?
 5. Tylko nie mów nikomu online. Gdzie obejrzeć film za darmo?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News