Ojciec chorego dziecka prosi PiS o pomoc. Odpowiedź? Brak słów

Ojciec chorego dziecka prosi PiS o pomoc. Odpowiedź? Brak słów

Od środy w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej trwa wznowiony protest rodziców osób niepełnosprawnych. Demonstrujący domagają się rozszerzenia opieki państwa nad ich potomstwem oraz zwiększenia zasiłków na ich rzecz. Niestety dla zdesperowanych rodzin pomoc nie przyjdzie prędko.

Od kilku dni trwa tournée obozu władzy po Polsce związane z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Politycy PiS pojawiają się w wielu miejscach kraju, a w założeniu mają dotrzeć do niemal każdego zdolnego do głosowania obywatela. Będącą oczywiście na trasie PiS Małopolskę odwiedziła była premier, a obecnie wicepremier i szefowa Komisji Społecznej Rady Ministrów. Członkini rządu zawitała do Korścienka nad Dunajcem. Polityk spotkała się tam z potencjalnymi wyborcami, z których kilku miała naprawdę poważne kwestie do omówienia z nią. Wicepremier odbyła przy tym rozmowę z ojcem niepełnosprawnego dziecka i aktywistą, Jakub Owsianka na rzecz poprawy losu osób, które spotkał podobny los. Odpowiedź Beaty Szydło nie pozostawiła mężczyźnie złudzeń co do planów polskiego rządu. - Chciałem jeszcze raz powtórzyć apel, proszę powtórzyć panu prezesowi Kaczyńskiemu, żeby się ulitował nad losem niepełnosprawnych i żeby po prostu pomógł - mówił Owsianka.

PiS pomoże niepełnosprawnym, ale...

Prawo i Sprawiedliwość pomoże niepełnosprawnym, ale nie dziś i  nie jutro ani w najbliższej przyszłości. Kontrowersji działaniom rządu dodaje fakt, że cztery lata temu, gdy jeszcze za czasów Platformy Obywatelskiej Jarosław Kaczyński mówił o pilnej potrzebie zmian i wyręczenia niedołężnego rządu. Dziś jednak protestujący w Sejmie zwracają uwagę na to, że nawet nie przybył na ich spotkanie, a wysłał minister rodziny. Wyrazem tejże polityki jest odpowiedź Beaty Szydło na skargi pana Owsianki. - W poniedziałek pani minister Rafalska ma kolejne spotkanie, gdzie będzie przedstawiała projekt, który przełożymy na ustawę i tak jak powiedział pan premier, w możliwie najszybszym czasie ta ustawa zostanie przyjęta. Myślę, że będzie przyjęta na najbliższym posiedzeniu Sejmu - powiedziała Beata Szydło.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Księżna Kate urodziła! Znamy płeć dziecka
  2. Co oni ukrywają!? UTAJNIONO przesłuchanie Tuska
  3. Nie 300, 500, a 1000+. Pieniądze od PiS dostanie kolejna grupa
źródło: mamadu.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News