Ojciec chłopca ze słynnego zdjęcia był przemytnikiem i sam wywrócił łódź
Wiadomości Pikio - 14 Września 2015

Ojciec chłopca ze słynnego zdjęcia był przemytnikiem i sam wywrócił łódź

Ojciec trzyletniego chłopca, którego ciało wyrzuciło morze na plażę a fotografia obiegła cały świat, Abdullah Kurdi, był - jak przekonują inni uchodźcy - przemytnikiem i sam przewrócił łódź, którą próbowali się dostać do Europy.

Jak przekonują inni uchodźcy, którzy razem z ojcem chłopca cało dotarli do Europy mężczyzna zajmował się przemycaniem uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Europy. I to on kierował łodzią podczas tragicznej w skutkach podróży. Uchodźcy relacjonują, że Abdullah Kurdi, wpadł w panikę gdy uderzyła w nich wielka fala i zwiększył prędkość łodzi. Działania mężczyzny poskutkowały wywróceniem się łodzi i śmiercią kilku osób, w tym jego trzyletniego syna. Według współpasażerów domniemanego przemytnika po dotarciu na brzeg prosił on innych uchodźców o to by nikt nie mówił o tym co się stało. Mężczyzna, mimo że przekonywał media o tym, że w Europie szukał lepszego życia i bezpieczeństwa, postanowił wrócić z niewiadomych przyczyn do Syrii. Pytany przez media co sądzi o relacjach jego byłych towarzyszy podróży odpowiedział krótko, że to kłamstwa. Do tragedii z udziałem Kurdiego i innych uchodźców doszło 2 września. Morze wyrzuciło wtedy ciała dwojga dzieci, 3 letniego Aylana Kurdiego i jego o dwa lata starszego brata oraz kilku innych uchodźców próbujących dostać się do Europy. Zdjęcie martwego chłopca obiegło cały świat.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: tvn24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News