Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości

Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości Źródło: pxhere CC0 Domena publiczna

Tragedia w jednej z polskich miejscowości. Ojciec i syn zostali porażeni piorunem. W sprawie pojawiły się nowe fakty, potrzebna jest pomoc Polaków.

Ojciec Mariusz Wista i jego 8-letni syn pochodzący z z Sułkowa pod Wieliczką w sobotę wybrali się z synem na wycieczkę rowerową. Niestety, w jednej chwili rozpętała się ogromna burza. Mężczyzna wraz z dzieckiem postanowili znaleźć schronienie pod drzewem, w które już kilka chwil później uderzył piorun. 

Ojciec walczy o życie w szpitalu

Po zdarzeniu 44-letni mężczyzna był reanimowany przez mieszkańca Sułkowa. Po pojawieniu się na miejscu pomocy medycznej ojciec i syn, zostali przetransportowani do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ojciec znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Po uderzeniu pioruna doszło u niego do zatrzymania krążenia. Obecnie jest podłączony do respiratora. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lekarzy ma obrzęk mózgu. Medycy są bardzo ostrożni, wypowiadając się na temat rokowań 44-latka. 

Na szczęście 8-letni syn już czuje się lepiej, cały czas jest przy nim jego mama. 8-latek przebywa w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Chłopiec ma poparzenia drugiego stopnia klatki piersiowej i gardła. Syn jest przytomny i może kontaktować się z mamą i lekarzami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec i syn rażeni piorunem potrzebują naszego wsparcia

Rodzina i przyjaciele założyli w sieci zbiórkę, by zebrać pieniądze na leczenie 44-letniego ojca i męża. Ojciec na leczenie potrzebuje 50 000 złotych, obecnie zebrano 18 610 zł. Bliscy mężczyzny liczą na to, że Polacy pomogą mężczyźnie w walce po ciężkich chwilach. Zbiórkę można wspierać pod adresemhttps://zrzutka.pl/5phsb8

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Dagmara z "Królowych życia" w zalana krwią. W sieci pojawiło się zdjęcie, co się stało?

3. Wielokrotnie wzywali pogotowie. Bliscy patrzyli jak babcia powoli umiera

- Tą zbiórką chciałbym przy Waszej pomocy pomóc jego żonie Agnieszce i córce Karolinie w ratowaniu ich najbliższych, aby odzyskali zdrowie. Dla Mariusza ta walka będzie bardzo ciężka i zapewne bardzo kosztowna. Kwota, którą ustawiłem, będzie zaledwie kroplą w morzu potrzeb. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co wczoraj się wydarzyło - możemy przeczytać w opisie zbiórki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje 32-letni ulubieniec fanów, osierocił małe dzieci
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili ws. zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Miało być inaczej
  4. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  5. Dramat młodszej córki Marty Kaczyńskiej. Jest zdruzgotana
  6. Magda Gessler drży o życie swojego męża. Sytuacja jest bardzo poważna   

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News