W niemieckim obozie szkoleniowym Bundeswehry doszło do seksskandalu, który poruszył media i opinię publiczną. W miejscowości Pfullendorf dochodziło do poniżania żołnierzy, znęcania się i do wykorzystywania seksualnego, w tym umieszczania przedmiotów w odbycie. 

Po wykryciu seksskandalu w niemieckiej armii siedmiu wojskowych zostało zawieszonych w czynnościach służbowych. Do obrzydliwych i podłych praktyk dochodziło w obozie szkoleniowym dla sanitariuszy, który jest uznawany za… elitarny. Prowadzący szkolenia nie byli chyba o zdrowych zmysłach. Trudno inaczej wytłumaczyć ohydne seksualno-sadystyczne praktyki na rekrutach.

Doniesienia „Spiegel Online” zostały potwierdzone przez niemiecką minister obrony narodowej Ursulę von der Leyen.

– To odrażające i wstrętne – powiedziała.

Informacje wyciekły dzięki kobiecie podporucznik, która przekazała je ministerstwu. Następnie przedostały się do mediów. Opisy i nagrania są naprawdę drastyczne. Prowadzący szkolenia kazali rekrutom rozbierać się do naga przed kolegami, a następnie ich nagrywali. Jakby tego było mało, żądano od nich wykonywania „ćwiczeń medycznych” o zabarwieniu seksualnym oraz praktyk seksualno-sadystycznych.

Zobacz również